Dziś mamy 20 lutego 2019, środa, imieniny obchodzą:

02 października 2018

Szkolny rajd rowerowy. Trasę zabezpieczała policja

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci z nakielskiej „drogówki” i kcyński dzielnicowy wzięli udział w rajdzie rowerowym # organizowanym dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Laskownicy. Rajd był doskonałą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa rowerzystów i promowania akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy zorganizowało pierwszy szkolny rajd rowerowy dla uczniów klas V-VIII. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali także mundurowi z nakielskiego referatu ruchu drogowego, a także dzielnicowy.  Policjanci przyjęli zaproszenie, gdyż szkolny rajd był doskonałą okazją, aby porozmawiać z młodzieżą na temat bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym.

Przed wyjazdem na trasę rajdu policjanci „drogówki” udzielili instruktażu nauczycielom oraz uczniom, w jakiś sposób uczestnicy rajdu mogą przemieszczać się drogą. Przypominali najważniejsze zasady bezpieczeństwa, o których winni pamiętać rowerzyści. Mówili również o tym, jak powinien być prawidłowo wyposażony rower. Nie zabrakło też informacji o właściwym ubiorze rowerzysty, konieczności wyposażania się przez użytkowników jednośladów w odblaski oraz kaski ochronne.

Po tej krótkiej, ale jakże ważnej lekcji, młodzież z nauczycielami wyruszyła ustaloną trasą przejazdu, a o ich bezpieczeństwo dbała zabezpieczająca przejazd „drogówka”, a także dzielnicowy, który wyznaczoną trasę pokonał rowerem wspólnie z młodzieżą i nauczycielami.

Kiedy już wszyscy uczestnicy rajdu dotarli do celu, biorący udział w rajdzie dzielnicowy, asp. Bartosz Królczyk wręczył dzieciom upragnione karty rowerowe, które uczniowie zdobyli po uprzednim zdaniu egzaminu teoretycznego oraz praktycznego. Egzamin ten odbył się kilka tygodni wcześniej w szkole.

Szkolny rajd był doskonałą okazją do promowania akcji informacyjno – edukacyjnej „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

materiał: mł.asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Kamil, w dniu 03-10-2018 08:37:14 napisał:

    Ognisko w Kowalewku było super

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Zabieg parafinowy
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
Gimnastyka korekcyjna
Naczepa platforma
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)