Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

02 października 2018

Szkolny rajd rowerowy. Trasę zabezpieczała policja

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Policjanci z nakielskiej „drogówki” i kcyński dzielnicowy wzięli udział w rajdzie rowerowym # organizowanym dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Laskownicy. Rajd był doskonałą okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa rowerzystów i promowania akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy zorganizowało pierwszy szkolny rajd rowerowy dla uczniów klas V-VIII. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszeni zostali także mundurowi z nakielskiego referatu ruchu drogowego, a także dzielnicowy.  Policjanci przyjęli zaproszenie, gdyż szkolny rajd był doskonałą okazją, aby porozmawiać z młodzieżą na temat bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym.

Przed wyjazdem na trasę rajdu policjanci „drogówki” udzielili instruktażu nauczycielom oraz uczniom, w jakiś sposób uczestnicy rajdu mogą przemieszczać się drogą. Przypominali najważniejsze zasady bezpieczeństwa, o których winni pamiętać rowerzyści. Mówili również o tym, jak powinien być prawidłowo wyposażony rower. Nie zabrakło też informacji o właściwym ubiorze rowerzysty, konieczności wyposażania się przez użytkowników jednośladów w odblaski oraz kaski ochronne.

Po tej krótkiej, ale jakże ważnej lekcji, młodzież z nauczycielami wyruszyła ustaloną trasą przejazdu, a o ich bezpieczeństwo dbała zabezpieczająca przejazd „drogówka”, a także dzielnicowy, który wyznaczoną trasę pokonał rowerem wspólnie z młodzieżą i nauczycielami.

Kiedy już wszyscy uczestnicy rajdu dotarli do celu, biorący udział w rajdzie dzielnicowy, asp. Bartosz Królczyk wręczył dzieciom upragnione karty rowerowe, które uczniowie zdobyli po uprzednim zdaniu egzaminu teoretycznego oraz praktycznego. Egzamin ten odbył się kilka tygodni wcześniej w szkole.

Szkolny rajd był doskonałą okazją do promowania akcji informacyjno – edukacyjnej „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

materiał: mł.asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Kamil, w dniu 03-10-2018 08:37:14 napisał:

    Ognisko w Kowalewku było super

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Budowa magazynów
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)