Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

30 września 2018

Szkolna akcja Narodowego Czytania. Przedstawiono fragmenty tekstów polskiej literatury

fot. powierzone

fot. powierzone

W ubiegły piątek pani Beata Janicka z panią Agnieszką Koralewską- Hak we współpracy # z SU, zorganizowały szkolny dzień „Narodowego Czytania”.

Uczniowie klas IV- VIII i gimnazjum przedstawili  społeczności szkolnej teksty literatury polskiej, wybrane z  Antologii Narodowej. Wśród nich znalazły się  fragmenty takich dzieł jak:  Bogurodzica, Boże coś Polskę, Pieśń Legionów Polskich, Moja Piosnka II, Psalm o miłości, Potop, Kamienie na szaniec czy Pan Tadeusz.

Uczniowie mieli okazję  włączyć się  w uroczyste przeżywanie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę  Niepodległości, ale też poznać  patriotyczną postawę  bohaterów usłyszanych tekstów.  Mamy nadzieję , że to tylko namiastka dla ucha naszych uczniów i motywacja, aby częściej  sięgać  po kolejne książki, jakże ważne dla nas Polaków.

materiał: Agnieszka Koralewska-Hak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)