Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 marca 2022

Szkolenie w przedszkolu. Tablica interaktywna pomoże w zajęciach

fot. pow.

fot. pow.

16 marca w Przedszkolu Miejskim w Kcyni odbyło się# szkolenie z obsługi monitora (tablicy) interaktywnego zakupionego z pozyskanej przez działające przy naszym przedszkolu Stowarzyszenie „Marzenie” dotacji.

Monitor jest pierwszym nowoczesnym narzędziem tego typu, które trafiło do placówki i będzie wykorzystywane do wspierania edukacji przedszkolnej. Monitor ma wiele możliwości m.in. wyświetlania bezprzewodowo zawartości z telefonu, tabletu czy komputera; funkcję tablicy. Monitor będzie zlokalizowany w grupie p. Eweliny Stoltmann, która w ramach projektu przeprowadzi cykl 4 bloków tematycznych w swojej grupie, ale docelowo z monitora będą mogły korzystać także pozostałe grupy. Zajęcia dotyczyć będą następujących tematów: „Pałuki – nasz region”; „Jan Czochralski – wielki człowiek z małego miasta”; „Polska, Moja Ojczyzna – święto państwowe, symbole narodowe” oraz „Kcynia-moje miasto”.

Zakup monitora był możliwy dzięki dotacji z budżetu Gminy Kcynia w ramach projektu „Zakup tablicy interaktywnej w celu wspierania rozwoju edukacyjnego dzieci i nauczycieli Przedszkola Miejskiego w Kcyni oraz organizacja czterech zajęć tematycznych”. Autorką projektu jest Anna Duda-Nowicka Przewodnicząca Rady Rodziców.

Materiał: Anna Duda-Nowicka - Stowarzyszenie „Marzenie”

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)