Dziś mamy 16 stycznia 2019, środa, imieniny obchodzą:

27 kwietnia 2018

Szkoła zorganizowała konkurs ekologiczny. Najlepsi otrzymali atrakcyjne nagrody

fot. pow.

fot. pow.

Ziemia jest naszą planetą i domem, którą nieświadomie niszczymy i zatruwamy. Wszyscy musimy # wiedzieć, że trzeba dbać o nasze środowisko i propagować akcje z tym związane. Jedną z nich jest coroczny konkurs ekologiczny w naszej szkole.

Konkurs miał przede wszystkim na celu uwrażliwienie dzieci na problematykę związaną z ochroną środowiska naturalnego i segregacją śmieci oraz ukazanie jak w kreatywny sposób można przetworzyć wiele niepotrzebnych surowców.

Zakres konkursu nie wykracza poza program nauczania, powiązana jest z propagowaniem obchodów Dnia Ziemi. Skala trudności pytań i zadań pozwala na wzięcie udziału w konkursie chętnym uczniom, wyłonionym w eliminacjach klasowych.

W piątek 27 kwietnia 2018 roku odbył się szkolny konkurs ekologiczny pod nazwą Jestem odpowiedzialny za ochronę środowiska, którego organizatorem była pani Jadwiga Olszak. Po otwarciu konkursu nastąpiło uroczyste powitanie uczestników konkursu oraz wybranie komisji oceniającej w skład której weszły panie: Magdalena Nogowska, Katarzyna Morzyńska oraz uczeń klasy siódmej Adrian Tobys.. Każda z klas reprezentowana była przez trzech uczniów, wyłonionych wcześniej w konkursach klasowych. Pani dyrektor Jadwiga Olszak otworzyła konkurs i czuwała nad właściwym jego przebiegiem. Przebieg konkursu uatrakcyjniany był ekologiczną piosenką „Segregacja” oraz zagadkami ekologicznymi skierowanymi do wszystkich uczniów.

ZADANIA KONKURSOWE
Konkurs obejmował 5 kategorii. Każda osoba brała udział we wszystkich kategoriach:
1.Ekologiczny pokaz mody- w tej kategorii uczniowie zaprezentowali strój sportowy wykonany z odpadów i materiałów ekologicznych. Każda z osób pokazująca swoją kreację miała za zadanie dowcipnie go skomentować.
2.Konkurencja sprawdzająca wiedzę o odpadach oraz umiejętności uczniów
-udzielenie odpowiedzi na pytania,
-układanie zdań z rozsypanek wyrazowych
-rozwiązywanie zagadek i rebusów
-testy
3.Praca plastyczna ,,Ekologiczna szkoła’’ (klasy I-VII)
W tej konkurencji każda osoba biorąca udział w konkursie przygotowała wcześniej plakat -Szkoła marzeń ukazujący konieczność zmiany postawy człowieka względem przyrody, konieczność ochrony przyrody i mądre wykorzystywanie jej zasobów. Format papieru – A-3,technika inna niż kredki, klasy V-VII-formy przestrzenne.
4.Piosenka ekologiczna (wykonana przez całą klasy z podkładem muzycznym)
5.Konkurencje sportowe:
-rzut zużytą baterią do kosza (1 osoba rzuca 3 baterie, 1 celny-1 punkt)
-wyścigi odkręcania pustych butelek plastikowych( 1 osoba zakręca 3 butelki na czas)
-kręgle ekologiczne. Każda osoba dostaje plastikową kulę i ma za zadanie strącenie 5 pustych butelek.(1 butelka-1 punkt).
Każda konkurencja była oceniana skalą od 1 do 5 – punktów przez każdego członka jury, za test można było zdobyć 25 punktów.
Po ponad dwugodzinnej zabawie jury zaprezentowało wyniki konkursu:
I miejsce – Olaf Jagodziński, klasa VII – 79 punktów
II miejsce – Alan Jagodziński, klasa VII – 73 punkty
III miejsce –Julia Kosmatka, klasa V – 71 punktów

Atrakcyjne nagrody – sprzęt elektroniczny, albumy przyrodnicze dla wszystkich uczestników konkursu zostały zakupione dzięki pozyskanym przez dyrektor szkoły środkom od sponsorów – Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz indywidualnych darczyńców.

materiał: Jadwiga Olszak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)