Dziś mamy 28 marca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2018

Szereg działań funkcjonariuszy. Czy na terenie powiatu jest bezpieczniej?

W 2017 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Nakle realizowali wiele zadań wynikających #z priorytetów określonych przez Komendę Główną Policji oraz Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. Zdaniem Komendanta KPP w Nakle na terenie powiatu jest bezpieczniej.

Funkcjonariusze uczestniczyli w realizacjach objętych m.in. ograniczeniem ilości przestępstw najbardziej uciążliwych dla mieszkańców, przy wzroście poziomu wykrywalności; poprawą szybkości reakcji na zawiadomienie o przestępstwie oraz zwiększeniem efektywności czynności wstępnych, poprzez właściwe zaangażowanie funkcjonariuszy; zwiększeniem ilości patroli poprzez właściwe wykorzystanie zasobów osobowych oraz dyslokację służby poprzedzoną wszechstronną analizą; ograniczeniem ilości zdarzeń drogowych poprzez właściwe działania prewencyjno-represyjne, zwiększenie ilości patroli, inicjowanie działań samorządów lokalnych w przedmiocie podniesienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W 2017 roku zabezpieczono mienie wartości 1 mln 755 tys. 603 zł, co w przeliczeniu na jednego policjanta służby kryminalnej daje kwotę 43 tys. 890 zł. Funkcjonariusze KPP w Nakle nad Notecią ustalili 779 podejrzanych. Wobec 7 z nich na wniosek prokuratury Sądy zastosowały środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ustalono również 25 nieletnich, którzy dokonali łącznie 27 czynów karalnych. W ramach codziennych kontroli oraz prowadzonych działań, policjanci zatrzymali 43 osoby poszukiwane listami gończymi, co spowodowało osiągnięcie zakładanych przez KGP mierników satysfakcji. W 2017 roku ujawniono także 83 przestępstwa z Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii. Zatrzymano 48 podejrzanych, a z rynku przejęto łącznie ponad 3287,17 gramów brutto różnego rodzaju narkotyków. KPP w Nakle zajęła II miejsce w województwie w skuteczności zatrzymania osób ukrywających się przed organami ścigania.

Ruch drogowy

W minionym roku doszło łącznie do 1041 zdarzeń drogowych, tj. o 65 więcej niż w roku 2016.  Sprawcami wszystkich zdarzeń drogowych byli kierujący pojazdami. Najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych pozostają nadal: gwałtowne hamowanie (1021 zdarzeń), niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami (180 zdarzeń), nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu (177 zdarzeń), niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (131 zdarzeń). Na terenie Nakła stwierdzono ogółem 240 przestępstw z art. 178a KK, tj. prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym.

Patrole, interwencje, obchody...

W 2017 roku policjanci z KPP w Nakle przeprowadzili 10 041 interwencji przy 7725 w 2016 roku. Odnotowano także wzrost ilości osób doprowadzonych do „Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych” (768 osób w 2017 roku, 689 osób 2016 roku). W policyjnym „Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych” umieszczono 249 osób w celu wytrzeźwienia. To wzrost o 26 osób w porównaniu do roku 2016. Na osoby popełniające wykroczenia nałożono łącznie 9098 mandatów karnych. To o 7% mniej niż w roku 2016.

Znaczący wkład na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu nakielskiego miało wykorzystanie na wysokim poziomie narkotestu Drager Drug Test 5000. Urządzenie to zostało zakupione w 2013 roku ze środków Starostwa Powiatowego. Środki na zakup kaset testowych do urządzenia przekazały Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Kcyni i Mroczy. Na urządzeniu przebadano 45 kierowców, w 23 przypadkach z wynikiem pozytywnym.

Prewencja kryminalna

KPP w Nakle realizuje także zadania wynikające z rządowych programów profilaktycznych. I tak, w 2017 roku zorganizowano XII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień, XL Ogólnopolski Turniej Ruchu Drogowego, dwie debaty społeczne na temat bezpieczeństwa obywateli powiatu nakielskiego. Policjanci pionu prewencji zabezpieczali także szereg imprez sportowych, rozrywkowych, uroczystości państwowych, targów w Minikowie. Prowadzone są także działania profilaktyczne dla przedszkoli, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W 2017 roku przeprowadzono 527 spotkań z dziećmi i młodzieżą, 15 spotkań z rodzicami oraz 630 spotkań z pedagogami i dyrektorami szkół. W minionym roku zorganizowano także X Nakielską Konferencję Powiatową w Pieczyskach „Razem przeciwko patologiom”.

Oceń artykuł: 11 16

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    Pan Tofel, w dniu 15-04-2018 17:08:44 napisał:

    śmieszne

    odpowiedz

    • 3 (5)

    niki, w dniu 15-04-2018 18:17:27 napisał:

    Na pewno będzie bezpieczniej jak zobaczymy piesze patrole na mieście jak za dawnych lat!

    odpowiedz

    • 1 (7)

    miki, w dniu 15-04-2018 20:09:23 napisał:

    Niech się przejdą na rudki ustalić z kąd ten smród może im się uda a jak nie to uwaga przyjedzie

    odpowiedz

    • 7 (7)

    Nakielanka, w dniu 15-04-2018 21:02:14 napisał:

    To są jakieś jaja . Policja w przedszkolach, na ulicach patroli nie widać ,Wyjcy wyja na Dworcowej całą noc w wekendy . Statystyki superrrr.

    odpowiedz

    • 6 (6)

    Nakielanka, w dniu 15-04-2018 21:07:07 napisał:

    Brawo policja ludzie normalni będą was szanować jak będziecie interweniować bo na dworcowej i Chrobrego bydło ryczy i pije alkohol ,a jak przejdzie patrol to spokój że aż miło

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 4 (6)

    ja, w dniu 15-04-2018 21:24:07 napisał:

    Statystyki się zgadzają a bydło na Dworcowej jak ryczy tak ryczy i co Policja na to ????????

    odpowiedz

    • 1 (1)

    johny, w dniu 15-04-2018 21:43:31 napisał:

    a mapa zagrożeń nie działa, pisać można codziennie i tak nie weryfikują kto w nakle za tę pseudo mapę odpowiada?

    odpowiedz

    • 4 (4)

    mieszkaniec , w dniu 15-04-2018 21:53:05 napisał:

    Ślesin wieczór przystanek niech policja tam przyjdzie, takiej żulerni nawet w Bydgoszczy nie ma. zapraszam na patrol.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (2)
    • 2 (2)

    Krytyk Społeczny, w dniu 16-04-2018 20:24:35 napisał:

    A za co został "zdymisjonowany" poprzedni Komendant KPP w Nakle-? skoro było tak dobrze a ukochane statystyki takie jakie miały być,to dlaczego przeklęte wyniki i statystyki zmarnowały kolejnemu policjantowi karierę-?. Zacytuję stanowisko Komendanta Głównego- " Rozliczanie policjantów z mandatów jest absolutnie niedopuszczalne - grzmi Komenda Główna Policji i zapowiada poważne konsekwencje służbowe wobec komendantów, którzy będą próbować wprowadzać takie praktyki.Miernikiem oceny pracy funkcjonariuszy jest poziom bezpieczeństwa, nie liczba mandatów - czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez Komendę Główną Policji.... " Bajdurzenie i mydlenie oczu statystykami o ile co spadło a o ile co wzrosło na mnie osobiście nie robi żadnego wrażenia i kompletnie mnie to nie interesuje.Interesuje mnie tylko poziom bezpieczeństwa i widoczne na ulicach miasta patrole,reakcja w określonym czasie i skuteczność działania.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Budowa magazynów
Konstrukcje stalowe
0

Stopnie alarmowe cyberprzestrzeni? Co oznaczają i czym się charakteryzują?

Stopnie alarmowe są sygnałem dla służb i administracji publicznej# do zachowania szczególnej czujności. W przypadku zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym dotyczącego systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej lub systemów wchodzących w skład infrastruktury krytycznej albo w przypadku wystąpienia takiego zdarzenia, można wprowadzić jeden z czterech stopni alarmowych CRP. Jakie mamy stopnie alarmowe, kiedy są ogłaszane i czym się charakteryzują?

(czytaj więcej)
0

Zwalczanie nadużyć w komunikacji elektronicznej. Nowe przepisy

W życie wchodzą przepisy przyjęte w ramach# ustawy o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej. Od dziś przedsiębiorcy telekomunikacyjni mają obowiązek blokować wiadomości podszywające się pod podmioty publiczne. Jak to działa?

(czytaj więcej)
0

Ujawniono kilka sztuk niewybuchów. Pochodzą z czasów II Wojny Światowej

Podczas prac polowych w #Dużej Cerkwicy zostały znalezione niewybuchy pochodzące z okresu II Wojny Światowej. Niebezpieczne znaleziska do czasu przyjazdu saperów zabezpieczyli policjanci. Funkcjonariusze ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić !!!

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)