Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2019

Szczytna akcja charytatywna. Uczestnicy ochoczo wspierali Wiktora!

fot. MM

fot. MM

1 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni zorganizowano #charytatywną akcję pt. „Wspieramy Wiktora”. Tego dnia każdy mógł przedpremierowo poczuć się świętym Mikołajem, biorąc udział w rozmaitych aukcjach.

Akcja zainicjowana przez Ochotniczą Straż Pożarną oraz Orkiestrę Dętą w Kcyni rozpoczęła się dokładnie o godz. 12:00. Cel był jeden – zbiórka pieniędzy niezbędnych do leczenia i rehabilitacji Wiktorka. Z tej okazji na mieszkańców Kcyni i okolic czekało wiele atrakcji, począwszy od kawiarenki z domowymi wypiekami przygotowanymi przez przedstawicieli sołectw i Kół Gospodyń Wiejskich z Żurawi, Włodzimierzewa, Górek Zagajnych oraz Stołężyna. Do akcji włączyli się również funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Potulicach oraz nakielscy i kcyńscy policjanci. Najmłodsi mogli robić sobie zdjęcia i bawić się wspólnie z „Polfinem” - policyjną maskotką. W trakcie trwania imprezy można było wykonać również badanie poziomu cukru i ciśnienia tętniczego krwi oraz poddać się zabiegom parafinowym na dłonie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się fotobudka oraz kiermasz i loteria fantowa.

Głównym punktem wydarzenia były jednak licytacje. Nie sposób zliczyć wszystkich przekazanych na ten cel przedmiotów. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – meble, płyty muzyczne, kurs na prawo jazdy kat. AM, przyrządy kuchenne oraz bony na zakupy i vouchery na różnego rodzaju usługi. To wszystko i wiele więcej można było kupić, jednocześnie przyczyniając się do udzielenia pomocy Wiktorkowi. Mieszkańcy ochoczo brali udział w aukcjach, często płacąc za poszczególne przedmioty o wiele więcej, niż w rzeczywistości były one warte. Świadczy to przede wszystkim o tym, że nikt nie przyszedł na wydarzenie tylko po to, by szukać cenowych okazji. Niewątpliwie każdy uczestnik wziął sobie mocno do serca tytuł imprezy, czyli „Wspieramy Wiktora”.

Oceń artykuł: 16 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    Zosia , w dniu 03-12-2019 21:11:24 napisał:

    A może ktoś by wspomniał,że było też Koło Gospodyń Wiejskich z Turzyna.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Meble kuchenne
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP500
1399PLN PROMOCJAPLN
Wulkanizacja
Odchudzanie
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Krzesło młodzieżowe
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)