Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

18 kwietnia 2020

Symultany szachowe dla studentów UKW. Bracia wygrali wszystkie pojedynki

Alan Jagodziński i Olaf Jagodziński z szubińskiego I LO przeprowadzili symultany #szachowe dla studentów na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Seans gry jednoczesnej polega na pojedynku prowadzącego pokaz z wszystkimi przeciwnikami jednocześnie, z których każdy rozgrywa partię na swojej szachownicy. Ta widowiskowa impreza ma za zadanie propagować królewską grę i umożliwia rozegranie partii przez początkujących zawodników z mistrzami szachowymi. Amator posiada wielokrotnie dłuższy czas do namysłu, gdyż mistrz zajęty jest wieloma pojedynkami naraz. Arcymistrzowie posiadają umiejętność odtworzenia po spotkaniu każdej partii, nawet jeśli były ich setki. Dla zobrazowania tematu w 2010 roku w Indiach ustanowiono swoisty rekord świata pod względem masowości odbytych partii. 1024 mistrzów walczyło z 20480 przeciwnikami (480 VIP, 12000 uczniów, 3000 studentów, 5000 graczy klubowych).

W turniejach organizowanych online można spotkać wielu znanych szachistów. W Szubinie gościliśmy już prezesa PZSzach, arcymistrzów i wiele innych znanych postaci. Tym razem wśród obserwatorów znalazł się wielokrotny mistrz świata w solvingu (rozwiązywanie zadań szachowych) - arcymistrz Piotr Murdzia. Bracia wygrali wszystkie pojedynki. Alan Jagodziński pokonał 10 przeciwników, a Olaf Jagodziński tryumfował 11 razy.

Materiał: PS

Oceń artykuł: 19 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi transportowe
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Lipoliza injekcyjna
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bon upominkowy
Remonty mieszkań
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)