Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

05 grudnia 2018

Sylwestrowe Wyzwolenie Kcyni. Historyczne wydarzenie dla mieszkańców

Starosta Nakielski Tadeusz Sobol oraz Burmistrz Kcyni Marek Szaruga zapraszają na # SYLWESTROWE WYZWOLENIE KCYNI inscenizację z udziałem grup rekonstrukcji historycznej.

Odbędzie się ona w niedzielę, 30 grudnia 2018 r. (w przededniu powstańczego sylwestrowego wyzwolenia Kcyni) o godz. 12.30 na Rynku w Kcyni.

W programie przewidziano m.in. zakopanie kapsuły czasu, retro zdjęcia, 100 pocztówek na 100-lecie, grochówkę, stoisko kulinarne Stowarzyszenia Żurawia/Włodzimierzewo.

Zachęcamy mieszkańców do czynnego udziału. Możesz również zostać statystą - zgłoś się - tel. 52 589 37 30 lub e-mail: promocja@kcynia.pl. Zapraszamy!

Świętujmy razem 100-lecie Powstania Wielkopolskiego! Tytuł inscenizacji nie jest przypadkowy. Chcemy tym wydarzeniem podkreślić historyczny fakt, jakim było wyzwolenie Kcyni przez powstańców w noc sylwestrową 1918/1919 - podsumowuje Burmistrz Kcyni Marek Szaruga.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Kcyni, partnerami: Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią,
Towarzystwo Historyczne z Kcyni oraz GRH Drużyna Szturmowa z Bydgoszczy. Patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta
Nakielski i Burmistrz Kcyni.

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)