Dziś mamy 2 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

19 listopada 2019

Święto Patrona Szkoły. Uczczono również rocznicę Niepodległości

fot. Ewa Socha - SP Sipiory

fot. Ewa Socha - SP Sipiory

15 listopada br. Szkoła Podstawowa w Sipiorach obchodziła # Święto Patrona Szkoły i 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Cała społeczność szkolna w odświętnych strojach, z ozdobami narodowymi na sercu uczciła doniosłe święta.

Klasa ósma zaprezentowała program artystyczny pod hasłem: "Rok 1918-odzyskanie niepodległości przez Polskę". Montaż słowno-muzyczny uświetnił szkolne obchody. Patriotyczną scenografię oraz przedstawienie przygotowała nauczycielka historii, p. Ewa Socha wraz z uczniami najstarszej klasy.

Ranga uroczystości została podkreślona przez udział pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu narodowego.

Uczestnicy uroczystości z zainteresowaniem przysłuchiwali się przekazywanym treściom historycznym oraz utworom muzycznym, wśród których znalazły się: Co to jest niepodległość, Pierwsza Kadrowa, Wojenko, wojenko, O mój rozmarynie, Legiony, Piechota, Ojczyzno ma, Żeby Polska była Polską.

Dziś o miejscach egzekucji mieszkańców Sipior i okolicy przypominają nam pomniki pamięci, o których nasza szkoła pamięta i dba o nie. Świadczy o tym fakt, iż Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w 2013 roku nadała naszej szkole Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. To zaszczytne wyróżnienie jest dla nas zobowiązaniem do dalszej opieki.

materiał: Ewa Socha - SP Sipiory

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)