Dziś mamy 13 grudnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

19 listopada 2019

Święto Patrona Szkoły. Uczczono również rocznicę Niepodległości

fot. Ewa Socha - SP Sipiory

fot. Ewa Socha - SP Sipiory

15 listopada br. Szkoła Podstawowa w Sipiorach obchodziła # Święto Patrona Szkoły i 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Cała społeczność szkolna w odświętnych strojach, z ozdobami narodowymi na sercu uczciła doniosłe święta.

Klasa ósma zaprezentowała program artystyczny pod hasłem: "Rok 1918-odzyskanie niepodległości przez Polskę". Montaż słowno-muzyczny uświetnił szkolne obchody. Patriotyczną scenografię oraz przedstawienie przygotowała nauczycielka historii, p. Ewa Socha wraz z uczniami najstarszej klasy.

Ranga uroczystości została podkreślona przez udział pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu narodowego.

Uczestnicy uroczystości z zainteresowaniem przysłuchiwali się przekazywanym treściom historycznym oraz utworom muzycznym, wśród których znalazły się: Co to jest niepodległość, Pierwsza Kadrowa, Wojenko, wojenko, O mój rozmarynie, Legiony, Piechota, Ojczyzno ma, Żeby Polska była Polską.

Dziś o miejscach egzekucji mieszkańców Sipior i okolicy przypominają nam pomniki pamięci, o których nasza szkoła pamięta i dba o nie. Świadczy o tym fakt, iż Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa w 2013 roku nadała naszej szkole Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. To zaszczytne wyróżnienie jest dla nas zobowiązaniem do dalszej opieki.

materiał: Ewa Socha - SP Sipiory

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)