Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

25 stycznia 2015

Święta w kolorze sepii

fot. SP w Dobieszewie

fot. SP w Dobieszewie

W dzisiejszym zapracowanym świecie babcia i dziadek odgrywają wyjątkową rolę. Stwarzają poczucie bezpieczeństwa zarówno wnukom, jak i ich rodzicom. #Są też najlepszymi obrońcami tradycji, w czasach, gdy komputer i telewizor królują w wielu domach.

To Oni uczą dawnych zabaw i nie pozwalają zapomnieć o książce. Wprowadzają w życie wnuków ład i porządek, a jednocześnie dają dużo ciepła.

Jak co roku w dniu święta Babci i Dziadka o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Dobieszewie zrobiło się rojno i gwarno. Z radością i z wielkim przejęciem dzieci z klasy pierwszej i „zerówki” powitały swych przemiłych i zacnych  gości – Babcie i Dziadków.

Dostojnych gości powitały też wychowawczynie klas 0 i I, które złożyły Im najlepsze życzenia z okazji tego miłego święta. Następnie głos zabrali najważniejsi dziś aktorzy, czyli wnuczęta, którzy pod kierunkiem wychowawczyń: p. U. Banach i p. M. Ziółkowskiej przygotowali program artystyczny dla swoich Babć i Dziadków.

Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę „Zawsze niech będzie Babcia, zawsze niech będzie Dziadek”, a potem uwieńczenie imprezy, czyli słodki bankiet, na który zaprosiły swych gości dzieci wraz z rodzicami. To był naprawę wspaniały wieczór, pełen wzruszeń i wspomnień.

Materiał: SP w Dobieszewie

Oceń artykuł: 7 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)