Dziś mamy 24 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

05 stycznia 2020

Świąteczny Koncert Kolęd już za nami! Był to wyjątkowy dzień

fot. Anna Duda-Nowicka/KGW Młode Łanki

fot. Anna Duda-Nowicka/KGW Młode Łanki

W pierwszej kolejności pragniemy wszystkim podziękować za obecność na # Świątecznym Koncercie Kolęd, który 4 stycznia odbył się w Łankowicach.

Jego organizatorem było KGW Młode Łanki oraz Sołectwo Łankowice. Podczas koncertu wystąpiły dzieciaczki z grup przedszkolnych Przedszkole Miejskie im. Ziemi Pałuckiej w Kcyni - Pszczółki i Jeżyki (w tym miejscu dziękujemy dzieciom, opiekunom i rodzicom, którzy przywieźli dzieciaczki) oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kcyni.

Głównym celem koncertu było wspólne spędzenie czasu, a przy okazji pomoc finansowa na rzecz Wiktorka - przedszkolaka z Łankowic, który ciężko zachorował. Dzięki Państwa hojności udało się zebrać podczas koncertu 2.253,10 zł w tym 500 zł przekazali strażacy z OSP w Łankowicach.

Pieniądze przekazano rodzicom Wiktora, którzy obecni byli na koncercie. Bardzo dziękujemy także paniom za wsparcie w postaci upieczenia ciasto bo bez tego nie byłoby zebranych środków finansowych. Są to następujące osoby: Jolanta Gawryszak, Renata Marks, Justyna Wszelaki, Hania Warzybok, Magda Demska, Bożena Siwiak, Dorota Kozłowska, Anna Duda-Nowicka, Agnieszka Derol-Mrotek, Justyna Grzegorek i Joanna Pawlak.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Kurant, radni powiatowi - Ryszard Bagnerowski i Paweł Duda, Dyrektor Przedszkola Beata Szymczak.

Za pomoc w organizacji koncertu dziękujemy: Anna Duda-Nowicka, Joanna Pawlak, Agnieszka Derol-Mrotek i Renata Marks.

Jeszcze raz wszystkim DZIĘKUJEMY!

materiał: Anna Duda-Nowicka/KGW Młode Łanki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)