Świąteczne dekoracje cieszą oko. Przedszkolaki w Krainie Bombek

fot. Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia# przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie dnia 5 grudnia br. pod opieką pani Elżbiety Harmaczyńskiej, pani Kingi Goździk, pani Renaty Murawskiej oraz Pani Oliwii Kędziory wybrały się do Krainy Bombek "KADPOL" w Gnieźnie, by własnoręcznie wykonać bombki, którymi przyozdobią choinki w swoich domach.
Wycieczka składała się z czterech etapów zwiedzania fabryki. Pierwszy - dmuchanie szkła. W tym dziale dzieci mogły zobaczyć, jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule, z których powstaną piękne ozdoby choinkowe. Etap drugi - srebrzenie. Tutaj "Wiewiórki" i "Sówki" dowiedziały się, w wyniku jakich reakcji chemicznych srebrzy się kule od środka, by uzyskać odpowiedni podkład do dalszych etapów dekoracji. Trzeci - lakiernia. Podczas zwiedzania lakierni zobaczyliśmy, jak bombki choinkowe nabierają różnorodnych kolorów i jaka jest technika nakładania barw, żeby kule były pokryte dokładnie i bez zacieków. Etap czwarty - dekorowanie. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały, jak wykwalifikowany zespół dekoratorów nadawał bombkom wyjątkowy i unikalny wygląd. Wzory były naprawdę piękne i niepowtarzalne. Z głowami pełnymi nowej wiedzy mogliśmy udać się na wyczekiwane warsztaty, gdzie to nasze dzieci wcieliły się w rolę dekoratorów i z pełnym zaangażowaniem tworzyły własne projekty. Bombki były kolorowe, brokatowe, gładkie i wzorzyste. Każda była piękna i jedyna w swoim rodzaju. Dodatkowo w prezencie od firmy każde dziecko otrzymało imienną, ozdobioną bombkę.
Świąteczne dekoracje cieszą oko i nadają magicznego klimatu w naszych domach, jednak najważniejszym elementem radosnego oczekiwania jest otwarte serce, pełne życzliwości dla drugiego człowieka oraz ciepła, serdeczna atmosfera, o którą zadbali dziś pracownicy fabryki "KADPOL".
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!
Materiał: Oliwia Kędziora, Renata Murawskaa / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie
Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.
Galeria






















































Czytaj również
- Pierwszy dzień wiosny. Przedszkolaki odwiedziły Rynek
- Dzień Babci i Dziadka w wykonaniu przedszkolaków! Wielkie święto w szkole
- Wyjątkowy dzień w przedszkolu. Dzieci zaprosiły babcie i dziadków
- Świąteczne wspomnienia. Jedna z najpiękniejszych tradycji
- Dzieci zaśpiewały kolędy i przyśpiewki pałuckie. Wspaniała uroczystość
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)