Dziś mamy 17 grudnia 2017, niedziela, imieniny obchodzą:
29 listopada 2017

Sukces Libelciaka. Szkolna gazetka zajęła pierwsze miejsce w konkursie!

fot. Tomasz Suty

fot. Tomasz Suty

27 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie XXV Regionalnego Konkursu Gazetek #Szkolnych organizowanego przez Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgodzczy. Cała uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00. Większość laureatów zjawiła się punktualnie.

W oczekiwaniu za spóźnialskimi, typowaliśmy, które zajęliśmy miejsce... Każdy z nas obstawiał inaczej. W sali unosił się zapach kawy, a szwedzki stół kusił słodyczami i plackiem. Niestety na słodkości trzeba było poczekać.

W pierwszej części organizatorka konkursu pani Anna Rupińska przywitała bardzo ciepło każdą z redakcji oraz zaprosiła na środek uczennicę szkoły podstawowej, która zaśpiewała piosenkę "Mniej niż zero", inaugurując tym muzycznym akcentem jubileuszową edycję konkursu.  W dalszej części głos zajęła pani dyrektor KPCEN w Bydgoszczy, po czym nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu.

Czas dłużył się niesamowicie, a napięcie rosło, ponieważ najpierw nagradzano redakcje w kategorii klas I - III, następnie klasy IV - VI oraz klasy VII i oddziały gimnazjalne - ta kategoria interesowała nas najbardziej i trudno opisać, jaką radość sprawił nam komunikat, że Libelciak zajął I miejsce!

Razem z Dobrawą Świder oraz z opiekunami gazetki Libelciak - państwem Suty z ZSO w Kcyni wystąpiliśmy, aby odebrać dyplom oraz nagrodę rzeczową dla redakcji - aparat fotograficzny marki "Nicon" oraz przepiękny "Atlas ptaków polskich".

Na zakończenie wysłuchaliśmy jeszcze dwóch piosenek w wykonaniu młodszych koleżanek z SP, po czym zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek i pyszny tort ufundowany specjalnie dla uczestników konkursu, który trwa już ćwierć wieku!

Tymczasem nasza redakcja była obecna na bydgoskim konkursie już czwarty raz i zamierzamy pojawiać się tam każdego roku.

Materiał: Dagmara Szalow / red.

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)