Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
29 listopada 2017

Sukces Libelciaka. Szkolna gazetka zajęła pierwsze miejsce w konkursie!

fot. Tomasz Suty

fot. Tomasz Suty

27 listopada odbyło się uroczyste podsumowanie XXV Regionalnego Konkursu Gazetek #Szkolnych organizowanego przez Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgodzczy. Cała uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00. Większość laureatów zjawiła się punktualnie.

W oczekiwaniu za spóźnialskimi, typowaliśmy, które zajęliśmy miejsce... Każdy z nas obstawiał inaczej. W sali unosił się zapach kawy, a szwedzki stół kusił słodyczami i plackiem. Niestety na słodkości trzeba było poczekać.

W pierwszej części organizatorka konkursu pani Anna Rupińska przywitała bardzo ciepło każdą z redakcji oraz zaprosiła na środek uczennicę szkoły podstawowej, która zaśpiewała piosenkę "Mniej niż zero", inaugurując tym muzycznym akcentem jubileuszową edycję konkursu.  W dalszej części głos zajęła pani dyrektor KPCEN w Bydgoszczy, po czym nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu.

Czas dłużył się niesamowicie, a napięcie rosło, ponieważ najpierw nagradzano redakcje w kategorii klas I - III, następnie klasy IV - VI oraz klasy VII i oddziały gimnazjalne - ta kategoria interesowała nas najbardziej i trudno opisać, jaką radość sprawił nam komunikat, że Libelciak zajął I miejsce!

Razem z Dobrawą Świder oraz z opiekunami gazetki Libelciak - państwem Suty z ZSO w Kcyni wystąpiliśmy, aby odebrać dyplom oraz nagrodę rzeczową dla redakcji - aparat fotograficzny marki "Nicon" oraz przepiękny "Atlas ptaków polskich".

Na zakończenie wysłuchaliśmy jeszcze dwóch piosenek w wykonaniu młodszych koleżanek z SP, po czym zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek i pyszny tort ufundowany specjalnie dla uczestników konkursu, który trwa już ćwierć wieku!

Tymczasem nasza redakcja była obecna na bydgoskim konkursie już czwarty raz i zamierzamy pojawiać się tam każdego roku.

Materiał: Dagmara Szalow / red.

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)