Dziś mamy 17 listopada 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

15 października 2019

Sukces Julii Kowalskiej. Dobre zawody w wykonaniu zawodniczki z Kcyni

fot. Ryszard Hanioszyn

fot. Ryszard Hanioszyn

Sukces Julii Kowalskiej z Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu # Sportowego Orlik w Kcyni podczas I Grand Prix Polski żaków w tenisie stołowym, które odbyło się 11-13 października w Łaziskach Górnych, woj. śląskie.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 200 najlepszych zawodników i zawodniczek z całej Polski. Po piątkowych eliminacjach do turnieju głównego zakwalifikowało się najlepszych 64 żaków i 64 żaczki.

W tym gronie do rywalizacji przystąpiła także Julia Kowalska. W fazie grupowej Julia wygrała wszystkie pojedynki pewnie 3:0 i awansowała z pierwszego miejsca do fazy pucharowej. Tu także spisała się bardzo dobrze, wygrywając mecz o wejście do najlepszej 16 turnieju.

W meczu o wejście do najlepszej 8 trafiła na rozstawioną z numerem 1 zawodniczkę, która ostatecznie triumfowała w całym turnieju. Julia wygrała nawet pewnie pierwszego seta z mistrzynią. Należy dodać,że ta sztuka udała się jeszcze tylko jednej zawodniczce w całym turnieju w finale. Kolejny pojedynek o miejsce 9 należał już do Julii. Było to 5 zwycięstwo w tym turnieju.

Bilans turnieju to w sumie 1 przegrana i 5 zwycięstw To był bardzo dobry występ Julii Kowalskiej zawodniczki z Kcyni, która dzielnie i z powodzeniem reprezentowała naszą Gminę Kcynia, MLUKS Orlik Kcynia i województwo kujawsko-pomorskie. Trenerem Julii jest Grzegorz Kowalski prowadzący sekcje tenisa stołowego w MLUKS Orlik Kcynia.

materiał: Ryszard Hanioszyn

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 9 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)