Dziś mamy 20 kwietnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

06 lutego 2019

Studniówki nadszedł czas. Maturzystom zostało tylko 100 dni do matury

fot. Angelika Janowska

fot. Angelika Janowska

Tradycja studniówek sięga XIX wieku. Ostatni szkolny bal maturzystów, odbywający się – jak sama # nazwa wskazuje – na około 100 dni przed maturą ma magiczną moc, ma pozwolić zapomnieć o zbliżających się egzaminach oraz zapewnić szczęście i powodzenie na nowym etapie życia.

W przepięknych sukniach i eleganckich garniturach 1 lutego stycznia 2019 roku w sali Alma w Damasławku pojawili się tegoroczni abiturienci Technikum Ekonomiczno-Informatycznego oraz Liceum Ogólnokształcącego im. K.Libelta w Kcyni wraz z osobami towarzyszącymi, nauczycielami i rodzicami.

Gości powitali: Martyna Czerniak z LO w Kcyni oraz Kacper Kotowski z ZST. Otwarcia balu dokonały panie dyrektor ZST i ZSO: Aleksandra Doiczman i Katarzyna Kluczyńska. Życzenia udanej zabawy i dobrych wyników na egzaminach złożył również burmistrz Kcyni, pan Marek Szaruga. Uczniowie nie zapomnieli o podziękowaniach i swojej wdzięczności, którą okazali w postaci bukietów kwiatów dla dyrekcji, wychowawców-pani Aleksandry Konickiej oraz pana Piotra Grolla, nauczycieli, rodziców, którzy swoją obecnością uświetnili ten niezapomniany bal młodości.

Następnie maturzyści zachwycili wszystkich obecnych pełnym powagi i dumy polonezem. Po spożyciu posiłku sala balowa ani na chwilę nie pozostawała pusta. Przy dźwiękach muzyki młodzi bawili się aż do rana. Tradycyjnie około godziny 24.00 odbyło się pasowanie na maturzystę.

Ten jedyny, niepowtarzalny, pełen czaru, magii, powagi, ale także uśmiechu i zabawy czas zapewne na zawsze zostanie w pamięci każdego maturzysty, bo był to bal szczególny… Bal, który uświadomił młodzieży, że powoli przekraczają symboliczny próg dojrzałości. Wraz z pierwszym krokiem poloneza rozpoczęli wędrówkę po ścieżce życia, na której już samodzielnie będą oceniać i mierzyć się z młodzieńczymi marzeniami i planami…

materiał: Agnieszka Kobierowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)