Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

06 lutego 2019

Studniówki nadszedł czas. Maturzystom zostało tylko 100 dni do matury

fot. Angelika Janowska

fot. Angelika Janowska

Tradycja studniówek sięga XIX wieku. Ostatni szkolny bal maturzystów, odbywający się – jak sama # nazwa wskazuje – na około 100 dni przed maturą ma magiczną moc, ma pozwolić zapomnieć o zbliżających się egzaminach oraz zapewnić szczęście i powodzenie na nowym etapie życia.

W przepięknych sukniach i eleganckich garniturach 1 lutego stycznia 2019 roku w sali Alma w Damasławku pojawili się tegoroczni abiturienci Technikum Ekonomiczno-Informatycznego oraz Liceum Ogólnokształcącego im. K.Libelta w Kcyni wraz z osobami towarzyszącymi, nauczycielami i rodzicami.

Gości powitali: Martyna Czerniak z LO w Kcyni oraz Kacper Kotowski z ZST. Otwarcia balu dokonały panie dyrektor ZST i ZSO: Aleksandra Doiczman i Katarzyna Kluczyńska. Życzenia udanej zabawy i dobrych wyników na egzaminach złożył również burmistrz Kcyni, pan Marek Szaruga. Uczniowie nie zapomnieli o podziękowaniach i swojej wdzięczności, którą okazali w postaci bukietów kwiatów dla dyrekcji, wychowawców-pani Aleksandry Konickiej oraz pana Piotra Grolla, nauczycieli, rodziców, którzy swoją obecnością uświetnili ten niezapomniany bal młodości.

Następnie maturzyści zachwycili wszystkich obecnych pełnym powagi i dumy polonezem. Po spożyciu posiłku sala balowa ani na chwilę nie pozostawała pusta. Przy dźwiękach muzyki młodzi bawili się aż do rana. Tradycyjnie około godziny 24.00 odbyło się pasowanie na maturzystę.

Ten jedyny, niepowtarzalny, pełen czaru, magii, powagi, ale także uśmiechu i zabawy czas zapewne na zawsze zostanie w pamięci każdego maturzysty, bo był to bal szczególny… Bal, który uświadomił młodzieży, że powoli przekraczają symboliczny próg dojrzałości. Wraz z pierwszym krokiem poloneza rozpoczęli wędrówkę po ścieżce życia, na której już samodzielnie będą oceniać i mierzyć się z młodzieńczymi marzeniami i planami…

materiał: Agnieszka Kobierowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)