Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

27 września 2021

Studenci wracają na uczelnię. Jakie gadżety ułatwią naukę?

Dla każdego studenta wrzesień to miesiąc, w którym zaczyna się# szykowanie do powrotu na studia, które rozpoczynają się już 1 października. Po wytężonym czasie sesji, nauki i stresu, wakacje szybko minęły, a kolejny rok przygód stoi przed każdym otworem. Ubiegłoroczny rok akademicki zapisał się historii jako wyjątkowy i niepowtarzalny przez szalejącą pandemię. W celu zapewnienia ochrony zdrowia i życia całej społeczności akademickiej, nauka odbywała się głównie w trybie pracy online. Jakie przydatne gadżety powinien posiadać każdy prawdziwy student bez względu na tryb studiowania? Jakie przedmiot umilą zwykły dzień studenta? Ciekawi? Zaczynamy!

Virtual keyboard

Wykładowcy bardzo szybko przekazują wiedzę, a Ty nie umiesz zdążyć zapisać wszystkich najważniejszych informacji? Co gorsza, nawet jeśli Cię się to już uda, to potem nie potrafisz rozczytać się sam po sobie. Jest na to proste rozwiązanie. Prowadź notatki w laptopie czy tablecie używając wirtualnej klawiatury na ekranie swojego ulubionego urządzenia. Ten bardzo funkcjonalny elektryczny gadżet niezwykle usprawni proces sporządzania notatek i pozwoli na zachowanie idealnego porządku.

Stylowy kubek to absolutna podstawa

Każdy student powinien wręcz posiadać swój kubek, z którego codziennie będzie spożywał aromatyczne napoje. Kawa podana w ulubionym gadżecie termicznym od razu smakuje lepiej. W ostatnim czasie najmodniejsze są kubki w stylu „keep cup”. Szklane, z designerską opaską, na pewno przyciągną uwagę i będą ekologiczną wersją dla tego papierowego. Jeżeli ciekawe, duża część kawiarni oferuje tańszą kawę, dla tych, którzy przyjdą z własnym naczyniem.

Studiowanie bez kawy nie istnieje – czyli ekspres do kawy w wersji mini

Jeśli kubek, to tylko w połączeniu z mocną, stawiającą na nogi kawą. Dlatego warto, aby studenci pożegnali się napojami z automatu i zainwestowali w niedrogą i parzącą wyśmienitą kawę - Mokinę. Poza atrakcyjną ceną i niskimi kosztami użytkowania, mogą poczuć się jak w prawdziwej włoskiej kawiarni. Z takim urządzeniem bez problemu można zaparzyć wyśmienite espresso oraz przygotować kubek przepysznej i aromatycznej kawy, dzięki której łatwo zapomnieć o jej rozpuszczalnej wersji czy naparze pełnym fusów.

Coraz większą popularnością cieszą się elektryczne wersje takich urządzeń (np. Mokina marki Ariete), które w porównaniu do klasycznych kawiarek – nie potrzebują do parzenia nic więcej, niż zmielone ziarna kawy oraz dostęp do prądu.
Elektryczną wersję takiej kawiarki, szczególnie docenią studenci mieszkający w akademikach z ograniczonym dostępem do kuchni oraz wszyscy Ci, którzy nie chcą się odrywać od nauki podczas sesji. W Mokinie Ariete, można zaparzyć kawę bezpośrednio na biurku, a dzięki temu, można mieć ją zawsze przy sobie, nawet na wyjeździe.

Zadbaj o aktywność fizyczną – opaska zdrowotna

Oprócz nauki, siedzenia na wykładach i ćwiczeniach, każdy student powinien dbać także o odpowiednią ilość aktywność fizycznej w ciągu dnia. W tym celu przyda się elektryczna opaska zdrowotna, popularnie zwana „smartbandem”. Nosząc ją na naszym nadgarstku będziemy dokładnie wiedzieć co robimy. Ile kroków dziennie pokonujemy, ile przy tym spalamy kalorii, ile czasu poświęcamy w ciągu doby na sen i odpoczynek, jak również jak dużo przyjmujemy płynów. Wszystkie te elementy są kluczowe dla zachowania dobrego zdrowia. Ważną funkcją jest także opcja przypomina nam o konieczności aktywności fizycznej, co jest dla każdego studenta mobilizacją i skłania do rozpoczęcia uprawiania różnego rodzaju sportów.

Soniczna szczoteczka do zębów z funkcjami smart – wygoda, komfort, najwyższa higiena

Student potrafi być roztargniony, zwłaszcza kiedy spieszy się na poranne zajęcia. Soniczna szczoteczka skonfigurowana ze smartfonem to bezcenny gadżet elektryczny każdego studenta. Przypomni rano o konieczności umycia zębów. Odezwie się także wieczorem, jak również przypilnuje jak długo szczotkujesz swoje zęby. Wszystko w trosce o zdrowy i piękny uśmiech każdego dnia.

Przenośna pamięć – designerski pendrive

Wiele materiałów na studiach przekazywane jest w formie elektronicznej. Dlatego każdy student powinien posiadać pendrive, który obowiązkowo musi mieć zawsze przy sobie. Nie jest tajemnicą, że to właśnie dodatki i gadżety tworzą nasz styl. Podaruj sobie unikatowy, drewniany pendrive z indywidualnym grawerem, a podawany wykładowcy z prośbą o przekazanie materiałów dydaktycznych stworzy nie mały zachwyt.

Na koniec warto pamiętać, że lista obowiązkowych zakupów na czas nowego roku akademickiego zawsze jest długa. Jeżeli chcemy rozsądnie dysponować „studenckim budżetem” warto myśleć długofalowo. Kawa z domowego ekspresu zawsze będzie tańsza niż ta z kawiarni, a opaska zdrowotna szybciej przypomni nam o aktywności fizycznej niż trener personalny.

Materiał: Karolina Cempel

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    konsument, w dniu 27-09-2021 21:00:58 napisał:

    Powinno być ostrzeżenie, że artykuł sponsorowany.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Schab bez kości
11,99PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Budowa magazynów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)