Dziś mamy 18 lutego 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 września 2018

Starania druhów z OSP przyniosły skutek. Na boisku zamontowano bramki

fot. OSP Górki Zagajne

fot. OSP Górki Zagajne

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach Zagajnych poczynił starania w sprawie zakupu # kompletnych stacjonarnych bramek aluminiowych o wymiarach 5x2 z siatkami na boisko sportowe w miejscowości Górki Zagajne.

I znowu się udało, bramki zostały zakupione ze środków budżetu Gminy Kcynia. 

Boisko sportowe w naszej wsi powstało dzięki zaangażowaniu druhów z naszej jednostki, którzy włożyli wiele wysiłku i pracy po to by każdy mógł z niego korzystać. Płyta boiska została na nowo zrekultywowana, obiekt został ogrodzony i obsadzony drzewkami. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach Zagajnych poczynił starania i zakupił kosiarke samojezdną do koszenia obiektu. Na tym boisku już kilkakrotnie odbywały się zawody sportowo - pożarnicze na szczeblu gminnym. Organizowane były pikniki rodzinne, co dowodzi jakości tego obiektu. Do przeprowadzenia turnieju rozgrywek w piłkę nożną brakowało na tym obiekcie bramek, które udało nam sie pozyskać. Do bezpiecznego korzystania z boiska sportowego niezbędne sa bramki montowane na płycie boiska, które będą dostosowane do potrzeb zarówno młodszych dzieci, jak i młodzieży. Potrzebna jest tutaj profesjonalnie wykonana konstrukcja, która będzie posiadać odpowiednie certyfikaty i spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa i atesty.

Zakupione bramki przyczynią się do stworzenia działań na rzecz aktywizacji lokalnego społeczeństwa w życie kulturalne i sportowe, oraz większego zainteresowania się wśród lokalnej młodzieży uprawianiem sportów zespołowych. Zakupione bramki z atestem zapewnią bezpieczeństwo i umożliwią zorganizowanie turnieju rozgrywek w piłkę nożną. Wyposażony obiekt będzie służył młodzieży do czynnego uprawiania sportu oraz efektywnego spędzania wolnego czasu. Mamy nadzieję że powiększy się grono sympatyków uprawiania piłki nożnej.

materiał: Łukasz Jachim/red.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)