Dziś mamy 21 lipca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

11 września 2018

Starania druhów z OSP przyniosły skutek. Na boisku zamontowano bramki

fot. OSP Górki Zagajne

fot. OSP Górki Zagajne

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach Zagajnych poczynił starania w sprawie zakupu # kompletnych stacjonarnych bramek aluminiowych o wymiarach 5x2 z siatkami na boisko sportowe w miejscowości Górki Zagajne.

I znowu się udało, bramki zostały zakupione ze środków budżetu Gminy Kcynia. 

Boisko sportowe w naszej wsi powstało dzięki zaangażowaniu druhów z naszej jednostki, którzy włożyli wiele wysiłku i pracy po to by każdy mógł z niego korzystać. Płyta boiska została na nowo zrekultywowana, obiekt został ogrodzony i obsadzony drzewkami. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach Zagajnych poczynił starania i zakupił kosiarke samojezdną do koszenia obiektu. Na tym boisku już kilkakrotnie odbywały się zawody sportowo - pożarnicze na szczeblu gminnym. Organizowane były pikniki rodzinne, co dowodzi jakości tego obiektu. Do przeprowadzenia turnieju rozgrywek w piłkę nożną brakowało na tym obiekcie bramek, które udało nam sie pozyskać. Do bezpiecznego korzystania z boiska sportowego niezbędne sa bramki montowane na płycie boiska, które będą dostosowane do potrzeb zarówno młodszych dzieci, jak i młodzieży. Potrzebna jest tutaj profesjonalnie wykonana konstrukcja, która będzie posiadać odpowiednie certyfikaty i spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa i atesty.

Zakupione bramki przyczynią się do stworzenia działań na rzecz aktywizacji lokalnego społeczeństwa w życie kulturalne i sportowe, oraz większego zainteresowania się wśród lokalnej młodzieży uprawianiem sportów zespołowych. Zakupione bramki z atestem zapewnią bezpieczeństwo i umożliwią zorganizowanie turnieju rozgrywek w piłkę nożną. Wyposażony obiekt będzie służył młodzieży do czynnego uprawiania sportu oraz efektywnego spędzania wolnego czasu. Mamy nadzieję że powiększy się grono sympatyków uprawiania piłki nożnej.

materiał: Łukasz Jachim/red.

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 11

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)