Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
15 czerwca 2018

Spotkanie z uczniami. Policjantka przestrzegała przed dopalaczami

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Zajęcia profilaktyczne na temat niebezpieczeństw związanych z zażywaniem #dopalaczy przeprowadziła nakielska policjantka dla uczniów klasy VII SP w Kcyni. Mowa była także o odpowiedzialności prawnej nieletnich, przestępstwach popełnianych na szkodę rówieśników i cyberprzemocy.

Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz z nakielskiego Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii spotkała się z uczniami klasy VII Szkoły Podstawowej w Kcyni.

Podczas pogadanki profilaktycznej policjantka zwracała szczególną uwagę na zagrożenia związane z zażywaniem dopalaczy. Informowała, jak niebezpiecznymi substancjami są dopalacze i jak tragiczne w skutkach w wielu przypadkach okazuje się ich zażywanie. Sierż. szt. Wrzeszcz zwracała uwagę, aby młodzież podczas nadchodzących wakacji dbała o swoje bezpieczeństwo i nie eksperymentowała z tymi silnie trującymi środkami.

Mundurowa omówiła również, z jakimi przestępstwami popełnianymi przez nieletnich najczęściej ma do czynienia policja. Zwracała uwagę, że z racji łatwego dostępu do sieci internetowej, młodzież wykorzystuje Internet do popełniania czynów karalnych, których pokrzywdzonymi są często ich rówieśnicy. Mowa była o stalkingu, ośmieszaniu na portalach internetowych czy groźbach. Sierż. szt. Wrzeszcz przypomniała, że nikt nie jest w sieci anonimowy, a zachowania tego typu traktowane są jako cyberprzemoc.

Podsumowaniem zajęć było poinformowanie uczniów o konsekwencjach prawnych wynikających z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, dla młodzieży zdemoralizowanej i łamiącej prawo.

materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
SALON - TORONTO
Masaż leczniczy
Makijaż ślubny
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Kwasy...
Budowa domu pod klucz
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)