Dziś mamy 18 lutego 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 czerwca 2018

Spotkanie z uczniami. Policjantka przestrzegała przed dopalaczami

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Zajęcia profilaktyczne na temat niebezpieczeństw związanych z zażywaniem #dopalaczy przeprowadziła nakielska policjantka dla uczniów klasy VII SP w Kcyni. Mowa była także o odpowiedzialności prawnej nieletnich, przestępstwach popełnianych na szkodę rówieśników i cyberprzemocy.

Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz z nakielskiego Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii spotkała się z uczniami klasy VII Szkoły Podstawowej w Kcyni.

Podczas pogadanki profilaktycznej policjantka zwracała szczególną uwagę na zagrożenia związane z zażywaniem dopalaczy. Informowała, jak niebezpiecznymi substancjami są dopalacze i jak tragiczne w skutkach w wielu przypadkach okazuje się ich zażywanie. Sierż. szt. Wrzeszcz zwracała uwagę, aby młodzież podczas nadchodzących wakacji dbała o swoje bezpieczeństwo i nie eksperymentowała z tymi silnie trującymi środkami.

Mundurowa omówiła również, z jakimi przestępstwami popełnianymi przez nieletnich najczęściej ma do czynienia policja. Zwracała uwagę, że z racji łatwego dostępu do sieci internetowej, młodzież wykorzystuje Internet do popełniania czynów karalnych, których pokrzywdzonymi są często ich rówieśnicy. Mowa była o stalkingu, ośmieszaniu na portalach internetowych czy groźbach. Sierż. szt. Wrzeszcz przypomniała, że nikt nie jest w sieci anonimowy, a zachowania tego typu traktowane są jako cyberprzemoc.

Podsumowaniem zajęć było poinformowanie uczniów o konsekwencjach prawnych wynikających z Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, dla młodzieży zdemoralizowanej i łamiącej prawo.

materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Masaż leczniczy
Sprawdzanie geometrii kół
Baterie
od 0,90PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Konstrukcje stalowe
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)