Dziś mamy 19 czerwca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
07 marca 2018

Spotkanie z sołtysami z okazji ich święta. Były podziękowania i życzenia

fot. Anna Duda-Nowicka

fot. Anna Duda-Nowicka

11 marca przypada Dzień Sołtysa. Z tej okazji Burmistrz Kcyni Marek Szaruga #wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Zbigniewem Witczakiem byli gospodarzami wczorajszego spotkania z sołtysami z Gminy Kcynia.

Odbyło się ono na sali posiedzeń Urzędu Miejskiego, podczas którego pod adresem sołtysów skierowano podziękowania za ich pracę na rzecz najbliższego otoczenia. Burmistrz Kcyni podkreślił ważną rolę, jaką do spełnienia mają sołtysi. Obchodzony 11 marca Dzień Sołtysa ma być i jest wyrazem wdzięczności i szacunku wobec Pań i Panów Sołtysów, którzy nie szczędzą zdrowia i swoich sił na rzecz najbliższego otoczenia. To także sposób na podkreślenie rangi tej funkcji oraz zwrócenia uwagi na ważną rolę, jaką odgrywa w  funkcjonowaniu samorządu lokalnego sołtys. - Wszyscy Państwo jesteście niezwykle ważną częścią całej gminy, a Wasza praca przekłada się na całokształt funkcjonowania gminy, jej rozwój i pomyślność. Dzięki Państwa aktywnej postawie możemy realizować wspólne cele dla dobra całej gminy, bo razem przecież możemy więcej....- podkreślił Burmistrz Marek Szaruga.

Do życzeń dołączył się również Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Witczak oraz Zastępca Burmistrza Kcyni Bogna Adamska. Następnie każdy z sołtysów otrzymał indywidualne podziękowania oraz drobny gadżet promocyjny Gminy Kcynia.

Gmina Kcynia to 37 sołectw i 3 Samorządy Osiedlowe w Kcyni. Wśród sołtysów mamy 19 pań oraz 21 panów.

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 16

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)