Spotkanie z podróżnikiem. Inspiracja dla młodzieży

fot. ZSKR w Samostrzelu
Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia # Rolniczego w Samostrzelu mieli wyjątkową okazję wysłuchać prelekcji pana Macieja Boinskiego – pasjonata wędrówek zimowych i fotografii przyrodniczej.
Podróżnik podzielił się inspirującymi historiami ze swoich zimowych wypraw wzdłuż polskich rzek, takich jak Noteć, Warta, Brda i Wisła. Pierwszą swoją podróż rozpoczął w 2014 roku, pokonując trudne warunki pogodowe i codzienne wyzwania.
Podczas spotkania prelegent opowiadał o przygotowaniach do wypraw, sprzęcie niezbędnym do pokonywania długich tras oraz ciekawych, często humorystycznych sytuacjach, które napotkał na swojej drodze. Młodzież miała także możliwość obejrzenia filmu dokumentującego te niezwykłe przygody, co pozwoliło im lepiej zrozumieć realia takich przedsięwzięć.
Spotkanie było doskonałą okazją do poznania osoby, która aktywnie spędza czas, inspirując innych do poszukiwania swojej pasji i realizacji marzeń.
materiał: A. Osińska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria







Czytaj również
Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami
(czytaj więcej)Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)