Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

23 marca 2019

Spotkanie z miłośnikiem przyrody. Ciekawa lekcja dla przedszkolaków

fot. pow.

fot. pow.

W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny tj. 21 marca w Przedszkolu Miejskim w # Kcyni zainaugurowano projekt pt. „Przyroda Powiatu Nakielskiego na wyciągnięcie ręki”.

Z tej okazji do przedszkolaków przyszedł znany w Kcyni miłośnik przyrody pan Jurek Napierała, który opowiedział o nakielskiej przyrodzie. Dzieci miały okazję poznać gatunki zwierząt żyjących na terenie Powiatu Nakielskiego. Pan Jurek pokazał zdjęcia i filmiki, w których głównymi bohaterami były m.in. jelenie, sarny, daniele, wilki, lisy i ptactwo.

Nie ruszając się z budynku przedszkola dzieci miały fascynujący i piękny świat przyrody na wyciągnięcie ręki. Miłośnik przyrody prezentował także wystawę zdjęć zwierząt oraz sprzęt, który wykorzystuje do podglądania przyrody. Na zakończenie spotkania Pan Jurek czytał dzieciom zagadki, a ich zadaniem było odgadnięcie jakie to zwierzę.

Kolejnym zdaniem było rozpoznanie zwierzęcia za pomocą prezentowanego zdjęcia. Dzieciom spotkanie przypadło bardzo do gusty o czym świadczyła duża ich aktywność. Dowiedziały się m.in. co to znaczy tropić zwierzę, jak zachować się w przypadku napotkania wilka i czym różni się jeleń od sarny. Pan Jurek przygotował także prezenty dla dzieci – każde otrzymało na pamiątkę spotkania zdjęcie przedstawiające zwierzę.

Kolejnym elementem realizacji projektu będzie rejs statkiem po Noteci, który zaplanowano w maju (dla starszych grup) i wizyta na Przystani Nakielskiej oraz w czerwcu wizyta w Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie.

Zwieńczeniem projektu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego „Marzenie” będą tablice przyrodnicze i promujące walory turystyczne, które zostaną umieszczone na murze przedszkolnym. Projekt „Przyroda Powiatu Nakielskiego na wyciągnięcie ręki” realizowany jest dzięki wsparciu ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego w ramach konkursu ofert nr 6/2019 „Ekologia i turystyka w powiecie nakielskim 2019”.

materiał: Przedszkole Miejskie w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Pieczątki Colop
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Budowa stanu surowego
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)