Dziś mamy 18 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

23 marca 2019

Spotkanie z miłośnikiem przyrody. Ciekawa lekcja dla przedszkolaków

fot. pow.

fot. pow.

W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny tj. 21 marca w Przedszkolu Miejskim w # Kcyni zainaugurowano projekt pt. „Przyroda Powiatu Nakielskiego na wyciągnięcie ręki”.

Z tej okazji do przedszkolaków przyszedł znany w Kcyni miłośnik przyrody pan Jurek Napierała, który opowiedział o nakielskiej przyrodzie. Dzieci miały okazję poznać gatunki zwierząt żyjących na terenie Powiatu Nakielskiego. Pan Jurek pokazał zdjęcia i filmiki, w których głównymi bohaterami były m.in. jelenie, sarny, daniele, wilki, lisy i ptactwo.

Nie ruszając się z budynku przedszkola dzieci miały fascynujący i piękny świat przyrody na wyciągnięcie ręki. Miłośnik przyrody prezentował także wystawę zdjęć zwierząt oraz sprzęt, który wykorzystuje do podglądania przyrody. Na zakończenie spotkania Pan Jurek czytał dzieciom zagadki, a ich zadaniem było odgadnięcie jakie to zwierzę.

Kolejnym zdaniem było rozpoznanie zwierzęcia za pomocą prezentowanego zdjęcia. Dzieciom spotkanie przypadło bardzo do gusty o czym świadczyła duża ich aktywność. Dowiedziały się m.in. co to znaczy tropić zwierzę, jak zachować się w przypadku napotkania wilka i czym różni się jeleń od sarny. Pan Jurek przygotował także prezenty dla dzieci – każde otrzymało na pamiątkę spotkania zdjęcie przedstawiające zwierzę.

Kolejnym elementem realizacji projektu będzie rejs statkiem po Noteci, który zaplanowano w maju (dla starszych grup) i wizyta na Przystani Nakielskiej oraz w czerwcu wizyta w Muzeum Przyrody i Łowiectwa w Turzynie.

Zwieńczeniem projektu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przedszkola Miejskiego „Marzenie” będą tablice przyrodnicze i promujące walory turystyczne, które zostaną umieszczone na murze przedszkolnym. Projekt „Przyroda Powiatu Nakielskiego na wyciągnięcie ręki” realizowany jest dzięki wsparciu ze środków Zarządu Powiatu Nakielskiego w ramach konkursu ofert nr 6/2019 „Ekologia i turystyka w powiecie nakielskim 2019”.

materiał: Przedszkole Miejskie w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Szafy przesuwne
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Stół rozkładany + 6 krzeseł
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)