Dziś mamy 24 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Spotkanie wigilijne służb w KPUW. Symbolicznie podzielono się opłatkiem

fot. KPUW w Bydgoszczy

fot. KPUW w Bydgoszczy

9 grudnia w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się # spotkanie wigilijne przedstawicieli administracji zespolonej i niezespolonej, wojska oraz instytucji współpracujących z administracją rządową.

W spotkaniu wzięli udział m.in. JE Ks. bp Jan Tyrawa, minister rolnictwa i rozwoju Jan Krzysztof Ardanowski, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, nadbryg. Janusz Halak oraz insp. Paweł Spychała.

To pierwsze tego typu spotkanie zorganizowane przez przedstawicieli administracji zespolonej.

„Dziękuję Państwu za przybycie na naszą uroczystość, która – mam nadzieję – na stałe zagości w kalendarzu naszych spotkań. Z całego serca życzę, aby nadchodzące święta Bożego Narodzenia pozwoliły nam wszystkim znaleźć czas dla rodziny, dla najbliższych, dla przyjaciół, ale też dla tych, którzy potrzebują wsparcia. Radosnych, błogosławionych świąt!”- mówił Mikołaj Bogdanowicz.

Symboliczne łamanie się opłatkiem poprzedził koncert chóru Collegium Medicum pod kierownictwem prof. Janusza Staneckiego oraz Anny Kocent. Utytułowany chór zaprezentował najpiękniejsze kolędy w aranżacji prof. Józefa Świdra.

Organizatorami wydarzenia byli Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu nadbryg. Janusz Halak oraz Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała.

materiał: KPUW w Bydgoszczy/red 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (3)

    Toro, w dniu 12-12-2019 11:52:19 napisał:

    Symboliczne dzielenie się opłatkiem a potem zachowywanie pozorów pobożnosci, symboliczne oczywiście...

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Przewóz krajowy
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)