Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

27 listopada 2018

Spotkanie w ramach profilaktyki uzależnień. Przekaz na prawdziwych wydarzeniach

fot. A. Smolińska

fot. A. Smolińska

„Uzależnienia drogą donikąd” pod takim hasłem odbyło się spotkanie w Zespole Szkół Technicznych# w Kcyni z Marcinem Tyburczym – przedstawicielem fundacji „Latarnia” wspierającej osoby wykluczone społecznie.

Organizatorami i  fundatorami spotkania byli przedstawiciele Ochotniczego Hufca Pracy z Bydgoszczy – pani komendant Justyna Słowik i starsi wychowawcy – pani Anna Smolińska i  Renata Przybylska, a koordynatorem pani pedagog Wioleta Zymni.

Dnia 22.11.2018 na spotkaniu dotyczącym szeroko rozumianej profilaktyki uzależnień, Pani dyrektor ZST - Aleksandra Doiczman powitała uczniów z kcyńskich szkół średnich, gimnazjum, szkół podstawowych i szkoły specjalnej. Następnie Pan Marcin - kiedyś  narkoman i więzień a obecnie magister  historii i raper, opowiadał o swoich trudnych życiowych  doświadczeniach. Uczestnicy dowiedzieli się od prelegenta m.in. – o głębokim poczuciu odrzucenia, o przemocy, a także o przyczynach i skutkach sięgania  po środki uzależniające (m.in. narkotyki, dopalacze, alkohol, papierosy). Prezentowane treści dotyczyły prawdziwej historii życia  pana Marcina, który znalazł się na dnie ale na szczęście umiał sobie pomóc, bo – jak mówi – odnalazł na swojej drodze Boga. Niezwykle interesującym opowiadaniom towarzyszyły wykonane przez pana Marcina  autorskie hip - hopowe utwory oraz krótkie filmiki o uzależnieniach. Przekaz prowadzącego oparty na prawdziwych, osobistych przeżyciach wywołał ogromne wrażenie zarówno na uczniach, jak i  na kadrze pedagogicznej. Pan Marcin podkreślał prawdziwe wartości, takie jak wiara i miłość oraz wrażliwość na krzywdę drugiego człowieka.

Podczas całego spotkania na sali panowała absolutna cisza, uczestnicy byli zachwyceni obecną postawą muzyka i podziękowali za prelekcję gromkimi brawami.

Prawdziwe świadectwo jako forma realizacji profilaktyki uzależnień trafia do serca każdego słuchacza i jest absolutnym  strzałem w dziesiątkę.

materiał: W. Zymni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 17 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)