Dziś mamy 25 października 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

27 września 2020

Spotkanie mieszkańców Palmierowa. Dokonano zmiany w radzie sołeckiej

fot. MM

fot. MM

25 września w jednej z sal Szkoły Podstawowej# im. Orła Białego w Palmierowie odbyło się coroczne zebranie wiejskie w sprawie podziału funduszu sołeckiego. Nie był to jednak jedyny punkt zebrania, bowiem tego dnia zaszła również konieczność wyboru nowego członka rady sołeckiej.

Zanim zebranie się rozpoczęło, sołtys Beata Budzyńska podziękowała za dotychczasową współpracę ustępującej członkini rady sołeckiej Beacie Budzyńskiej (zbieżność imion i nazwisk przypadkowa). Następnie głos zabrał burmistrz Kcyni Marek Szaruga, który przedstawił przybyłym na zebranie mieszkańcom zasady wyboru oraz głosowania na członka rady sołeckiej Palmierowa. Po wyborze komisji skrutacyjnej, wytypowano jednego kandydata – Piotra Czyża, który ostatecznie, jednogłośną decyzją mieszkańców uzupełnił skład rady sołeckiej.

W dalszej kolejności przystąpiono do podziału funduszu sołeckiego na 2021 rok. Mieszkańcy mieli do rozdysponowania kwotę 15 640 zł, którą zdecydowali przeznaczyć na takie zadania jak: Utrzymanie placu zabaw – 600 zł; dofinansowanie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Palmierowie – 500 zł; zakup kamienia na utwardzenie dróg – 4 tys. zł; utrzymanie dróg na terenie sołectwa – 9 tys. 140 zł; organizacja imprez integracyjnych – 1 tys. 400 zł.

W wolnych głosach i wnioskach mieszkańcy nie mieli zbyt wielu uwag. Jeden z uczestników zebrania poprosił burmistrza, by na teren sołectwa zadysponował równiarkę w celu poprawienia przejezdności jednej z lokalnych dróg. Ponadto Marek Szaruga przedstawił mieszkańcom plany gminy Kcynia dotyczące utworzenia gminnych linii połączeń autobusowych, spośród których jedna ma przebiegać właśnie przez sołectwo Palmierowo.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Makijaż ślubny
Przewóz krajowy
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Stół z blatem szklanym + krzesła
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Meble kuchenne
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1099PLN PROMOCJAPLN
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)