Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

06 maja 2020

Specjalizacje w IT, które warto wybrać

Pod jednym skrótem IT kryje się wiele przeróżnych specjalizacji. Warto się z nimi zapoznać nim wybierzemy# swoją ścieżkę kariery. Praca w IT jest dobrze płata, specjaliści wciąż są poszukiwani, a możliwości rozwoju jest bardzo dużo. Tylko którą specjalizację warto wybrać?

Pożądane ścieżki kariery w IT

Branża IT zawiera w sobie tak wiele branży, że nie można być specjalistom we wszystkich. Oczywiście można próbować poznawać kilka z nich, jednak dużo lepiej stać się wybitnym specjalistom w jednej dziedzinie i budować swoją karierę wykorzystując swoją rozległą wiedzę. Oferty Pracy dla ludzi o wybitnych zdolnościach zawsze są dostępne na najlepszych portalach z pracą takich, jak Pracuj.pl. Oto kilka popularnych specjalizacji w branży IT, które warto wybrać, jeśli chcemy doskonalić się w jednej rozległej dziedzinie i być specjalistom nie do zastąpienia:
1. Praca projekt managerowie w IT. W tym zawodzie należy koordynować pracę innych członków załogi tak, by projekt został wykonany w odpowiednim czasie i w ramach konkretnego budżetu. To bardzo trudne zadanie, ale mając odrobinę wprawy, umiejętności przywódcze i rozległą wiedzę z zakresu programowania, technologii i nowoczesnych narzędzi, mamy szansę zostać świetnymi projekt managerami.
2. Specjaliści od bezpieczeństwa w sieci. Zajęcia na tym stanowisku pracy wymagają wykonywania szeregu działań związanych z bezpieczeństwem sieci od momentu jej tworzenia, poprzez ustawienie, aż do pilnowania by poprawnie działała i stałego jej usprawniania.
3. Eksperci do spraw Quality Assurance (w skrócie QA). Pracownicy na tym stanowisku dbają o jakość wykonywanych produktów. Zajmują się nie tylko jakością wizualną, ale też kwestiami poprawnego funkcjonowania produktów.
4. Cloud Engineers. Tego typu specjaliści dbają o to, by konfigurować, zarządzać i nadzorować dane umieszczane w chmurze. Ta dziedzina IT rozwija się coraz bardziej, gdyż firmy chętnie decydują się na umieszczanie swoich danych w chmurze.
5. Machine learning, czyli uczenie maszyn i sztuczna inteligencja. To bardzo rozwijająca się dziedzina wiedzy, dzięki której konkretne maszyny potrafią same analizować dane i "reagować". Jest to jeden z bardziej przyszłościowych zawodów w branży IT.

Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na kierunek związany z branżą IT. Rozwój w tej dziedzinie jest bardzo szybki, a dobrych specjalistów wciąż brakuje. Oferty pracy dla specjalistów z branży IT są wciąż dostępne.

 

Materiał Partnera- Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zabieg parafinowy
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)