Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

06 maja 2020

Specjalizacje w IT, które warto wybrać

Pod jednym skrótem IT kryje się wiele przeróżnych specjalizacji. Warto się z nimi zapoznać nim wybierzemy# swoją ścieżkę kariery. Praca w IT jest dobrze płata, specjaliści wciąż są poszukiwani, a możliwości rozwoju jest bardzo dużo. Tylko którą specjalizację warto wybrać?

Pożądane ścieżki kariery w IT

Branża IT zawiera w sobie tak wiele branży, że nie można być specjalistom we wszystkich. Oczywiście można próbować poznawać kilka z nich, jednak dużo lepiej stać się wybitnym specjalistom w jednej dziedzinie i budować swoją karierę wykorzystując swoją rozległą wiedzę. Oferty Pracy dla ludzi o wybitnych zdolnościach zawsze są dostępne na najlepszych portalach z pracą takich, jak Pracuj.pl. Oto kilka popularnych specjalizacji w branży IT, które warto wybrać, jeśli chcemy doskonalić się w jednej rozległej dziedzinie i być specjalistom nie do zastąpienia:
1. Praca projekt managerowie w IT. W tym zawodzie należy koordynować pracę innych członków załogi tak, by projekt został wykonany w odpowiednim czasie i w ramach konkretnego budżetu. To bardzo trudne zadanie, ale mając odrobinę wprawy, umiejętności przywódcze i rozległą wiedzę z zakresu programowania, technologii i nowoczesnych narzędzi, mamy szansę zostać świetnymi projekt managerami.
2. Specjaliści od bezpieczeństwa w sieci. Zajęcia na tym stanowisku pracy wymagają wykonywania szeregu działań związanych z bezpieczeństwem sieci od momentu jej tworzenia, poprzez ustawienie, aż do pilnowania by poprawnie działała i stałego jej usprawniania.
3. Eksperci do spraw Quality Assurance (w skrócie QA). Pracownicy na tym stanowisku dbają o jakość wykonywanych produktów. Zajmują się nie tylko jakością wizualną, ale też kwestiami poprawnego funkcjonowania produktów.
4. Cloud Engineers. Tego typu specjaliści dbają o to, by konfigurować, zarządzać i nadzorować dane umieszczane w chmurze. Ta dziedzina IT rozwija się coraz bardziej, gdyż firmy chętnie decydują się na umieszczanie swoich danych w chmurze.
5. Machine learning, czyli uczenie maszyn i sztuczna inteligencja. To bardzo rozwijająca się dziedzina wiedzy, dzięki której konkretne maszyny potrafią same analizować dane i "reagować". Jest to jeden z bardziej przyszłościowych zawodów w branży IT.

Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na kierunek związany z branżą IT. Rozwój w tej dziedzinie jest bardzo szybki, a dobrych specjalistów wciąż brakuje. Oferty pracy dla specjalistów z branży IT są wciąż dostępne.

 

Materiał Partnera- Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Masaż gorącymi kamieniami
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Usługi transportowe
Pieczątki Colop
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)