Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 września 2019

Sołeckie dożynki. Szczepice dziękowały za plony

W sobotę 7 września 2019 r. odbyły się dożynki sołeckie w Szczepicach. Organizatorami byli: sołtys Paweł Kiepiela, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich w Szczepicach.

Sołtys wraz z przewodniczą KGW powitali mieszkańców i złożyli życzenia rolnikom. Panie z sołectwa pod przewodnictwem Jadwigi Słomskiej i Doroty Flig przedstawiły program artystyczny pt. "Pokaz mody na wesoło". Na Dożynki przybyli zaproszeni goście: burmistrz Kcyni Marek Szaruga, radny Powiatu Nakielskiego Ryszard Bagnerowski, radny rady miejskiej w Kcyni Ryszard Korbal, dyrektor SP Rozstrzębowo Małgorzata Dutkiewicz oraz sołtys sołectwa Turzyn Tomasz Bagnerowski. Animacje i zabawy z dziećmi prowadziła Blanka Ćwikła z firmy "Nie pękaj". Ogromną popularnością cieszyło się stoisko Banku Credit Agricole z darmowymi gadżetami i słodkościami. Można było się posilić kiełbaską, grochówką oraz chlebem ze smalcem a także ciastem. Dożynki zakończyły się zabawą taneczną. Sponsorami Dożynek byli: Bank Spółdzielczy w Kcyni, Bank Credit Agricole, Firma Szczepice Tomasz Pezacki, Ryszard Bagnerowski, Ryszard Korbal oraz sołtys Sołectwa Szczepic.

Sołtys Paweł Kiepiela dziękuje Radzie sołeckiej, panią z KGW za pomoc przy organizacji dożynek oraz upieczenie pysznego ciasta. podziękowania kieruje również do Jadwigi Słomskiej, Doroty Flig za przygotowanie programu artystycznego, Panu Czaczyk właścicielowi kucyków i wszystkim tym, którzy pomogli w przygotowaniu dożynek.

Materiał : Paweł Kiepiela

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)
0

Ile osób nosi twoje nazwisko? Sprawdź w kopalni danych

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce nosi Wasze nazwisko? A może chcecie wiedzieć, jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? # Mamy odpowiedzi na te pytania. Z pomocą przychodzi nasz portal Dane.gov.pl.

(czytaj więcej)