Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

10 września 2019

Sołeckie dożynki. Szczepice dziękowały za plony

W sobotę 7 września 2019 r. odbyły się dożynki sołeckie w Szczepicach. Organizatorami byli: sołtys Paweł Kiepiela, Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich w Szczepicach.

Sołtys wraz z przewodniczą KGW powitali mieszkańców i złożyli życzenia rolnikom. Panie z sołectwa pod przewodnictwem Jadwigi Słomskiej i Doroty Flig przedstawiły program artystyczny pt. "Pokaz mody na wesoło". Na Dożynki przybyli zaproszeni goście: burmistrz Kcyni Marek Szaruga, radny Powiatu Nakielskiego Ryszard Bagnerowski, radny rady miejskiej w Kcyni Ryszard Korbal, dyrektor SP Rozstrzębowo Małgorzata Dutkiewicz oraz sołtys sołectwa Turzyn Tomasz Bagnerowski. Animacje i zabawy z dziećmi prowadziła Blanka Ćwikła z firmy "Nie pękaj". Ogromną popularnością cieszyło się stoisko Banku Credit Agricole z darmowymi gadżetami i słodkościami. Można było się posilić kiełbaską, grochówką oraz chlebem ze smalcem a także ciastem. Dożynki zakończyły się zabawą taneczną. Sponsorami Dożynek byli: Bank Spółdzielczy w Kcyni, Bank Credit Agricole, Firma Szczepice Tomasz Pezacki, Ryszard Bagnerowski, Ryszard Korbal oraz sołtys Sołectwa Szczepic.

Sołtys Paweł Kiepiela dziękuje Radzie sołeckiej, panią z KGW za pomoc przy organizacji dożynek oraz upieczenie pysznego ciasta. podziękowania kieruje również do Jadwigi Słomskiej, Doroty Flig za przygotowanie programu artystycznego, Panu Czaczyk właścicielowi kucyków i wszystkim tym, którzy pomogli w przygotowaniu dożynek.

Materiał : Paweł Kiepiela

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)