Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 września 2019

Sołeckie dożynki. Grocholin dziękował za plony

fot. pow.

fot. pow.

7 września odbyły się dożynki w sołectwie Grocholin.

Wśród gości przybyłych na uroczystość, którą rozpoczęto od Mszy św. sprawowanej przez ks. Stanisława Gajka, był m.in. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Daniel Olszak, Burmistrz Kcyni Marek Szaruga, radny powiatowy Ryszard Bagnerowski oraz Przewodniczący Rady Jan Kurant. Dożynki były okazją do wspólnej zabawy i integracji.

W tym miejscu sołtys Łukasz Szczepański dziękuje mieszkańcom za pomoc w jej przygotowaniu, a także wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wieńca, który podczas gminnych dożynek został nagrodzony I miejscem. Warto wspomnieć, że w Grocholinie powstało także KGW Grocholin.

materiał: Anna Duda-Nowicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)
0

Ile osób nosi twoje nazwisko? Sprawdź w kopalni danych

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce nosi Wasze nazwisko? A może chcecie wiedzieć, jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? # Mamy odpowiedzi na te pytania. Z pomocą przychodzi nasz portal Dane.gov.pl.

(czytaj więcej)