Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
06 stycznia 2018

Siłownia na bagnach. "Musimy zająć się odwodnieniem"

fot. LK

fot. LK

W listopadzie ubiegłego roku, dla mieszkańców Kcyni została otwarta siłownia plenerowa. Szkoda # tylko, że teren, na którym zostały zamontowane urządzenia jest na tyle grząski, że tak naprawdę korzystanie z nich jest praktycznie niemożliwe.

Nowa siłownia plenerowa została przekazana do użytku przez mieszkańców w listopadzie 2017 roku. Koszt zadania wyniósł 27.047,70 zł. Część środków zostało przekazanych w ramach dofinansowania z Lokalnej Grupy Działania. Niestety, z siłowni nie da się korzystać bez gumowych butów, kaloszy. Teren nie został zdrenowany i utwardzony ani obsiany trawą. - Zadanie jest wykonane, musimy za nie zapłacić, ale ogólna opinia nie jest dobra. pogoda jest jaka jest, wiosną będzie tak samo. Mieszkańcy zgłaszają uwagi co do siłowni, bo chcieliby z niej korzystać a nie mogą - uważa radny Jan Kurant.

Budowa siłownia przesunęła się w czasie aż do listopada. Wcześniej był problem z firmami, które były chętne wziąć udział w przetargu. - Jest tam zasiana trwa, wiosną teren na pewno będzie dostępny dla mieszkańców - uważa z kolei burmistrz Marek Szaruga. Z kolei wiceburmistrz Bogna Adamska wyjaśniła, że wszystko wykonano zgodnie z projektem - Miała być posiana trawa i jest. Jeżeli coś zostało zrobione źle, to jedynie na etapie projektowania. Na podmokłym terenie powinny być przewidziane np. dreny, odwodnienie. Podczas projektowania nie wiedzieliśmy, kiedy zadanie będzie wykonane, że będzie tak deszczowo. gdyby siłownia była stawiana w czerwcu, trawa by wzeszła. Zrobiliśmy to w listopadzie, wiadomo było, że trawa nie wzejdzie. Można było w projekcie przewidzieć trawę z rolki i też nie byłoby problemu. Wykonawca zrobił wszystko zgodnie z umową. Wiosną musimy zająć się odwodnieniem - przyznała wiceburmistrz.

Jednak tworzy się tutaj pewien paradoks. Jak trawa ma wzejść, skoro z siłowni będą korzystali mieszkańcy? - Zamiast trawy będzie tam klepisko. Nawet jeśli wzejdzie, za chwilę zostanie przygnieciona. Powstaną ścieżki między urządzeniami. Na podmokłym terenie nie wyrośnie trawa, tylko trzcina - komentują radni.

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (21) Zgłoś naruszenie zasad

  • 16 (20)

  stan, w dniu 06-01-2018 19:19:36 napisał:

  ta nieudolna wice burmistrz niech sama albo z burmistrzem pokryją koszty odwodnienia.

  odpowiedz

  • 7 (9)

  dr.dres, w dniu 06-01-2018 19:48:17 napisał:

  tia.. a jak odwodnią teren ,to dopiero zacznie sie ruch na tym żelastwie.Już to widze ,frekwencja wzrosnie o 100%. z jednego zawodnika na tydzień do dwóch.Bayer munchen kcynia górą

  odpowiedz

  • 7 (7)

  aaaaa, w dniu 06-01-2018 20:04:27 napisał:

  Czy ktoś tam w ogóle uczęszcza? Łatwiej było zrobić drążki, ale wielki problem przemyśleć.

  odpowiedz

  • -2 (2)

  m.l., w dniu 06-01-2018 21:58:00 napisał:

  Ja bylam raz jak temperatura spadła poniżej zera. Wcześniej nie dało się wejść. Korzystałabym na pewno częściej, gdyby były odpowiednie warunki.

  odpowiedz

  • 2 (8)

  jacek, w dniu 07-01-2018 00:03:05 napisał:

  Już wcześniej pisałem w innym artykule aby każdy Urzędnik odpowiadał za swe czyny Finansowo !!! bo inaczej nie będzie porządku,projekty i tak dalej co to ma być ludzie wykształceni w danych dziedzinach.Chore precz z takimi

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 9 (9)

  pjotr, w dniu 07-01-2018 12:25:31 napisał:

  Przecież ja już dawno pisałem na ten temat. Byłem tam kilka dni po otwarciu i korzystanie z siłowni było niemożliwe. Ostatnio tamtędy przechodziłem i sytuacja nie uległa zmianie. chyba najlepszym rozwiązanie było by utwardzenie terenu kostką, o ile jest to możliwe.

  odpowiedz

  • 4 (4)

  czytelnik, w dniu 07-01-2018 14:44:51 napisał:

  Szkoda ze nie jest przy placu zabaw.W innych miastach wokol placu zabaw sa usytuowane ,widac tam nie tylko matki ktorych dzieci bawia sie w poblizu a one korzystaja z silowni plenerowej.

  odpowiedz

  • 13 (15)

  Olo, w dniu 07-01-2018 16:02:26 napisał:

  Bagno to znak inwesrycji I pomyslów Szarugi.

  odpowiedz

  • 11 (15)

  Mirra, w dniu 07-01-2018 17:46:57 napisał:

  Byle do wyborów.Jeszcze chwila I ten nieszczęśliwy dla Kcyni duet Szaruga-Adamska będzie już tylko przykrym wspomnieniem.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 8 (12)

  Mieszkaniec, w dniu 07-01-2018 18:09:15 napisał:

  A jak sołtys Debogory chcę aby było zrobione odwodnienie drogi to nie ma pieniędzy a na głupi plac z którego nikt nie korzysta to sie znajdą. patologia gminna

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Mieszkanka, w dniu 07-01-2018 20:16:13 napisał:

  Mało ze mokro to do tego ciemno , a jak zrobi sie ciepło to młodzież to opanuje !!!

  odpowiedz

  • 7 (7)

  matka, w dniu 08-01-2018 09:50:39 napisał:

  Zamiast tworzyć coś co nikomu nie przyniesie pożytku a tylko stwarza dodatkowe koszta trzeba było zmodernizować plac zabaw tak aby w koncu byl BEZPIECZNY i dostosowany nawet dla najmlodszych. Bo na ten plac zabaw to az strach wejsc z dzieckiem. Obszczany i obsrany przez psy wyprowadzane na spacery z okolicznych bloków, zasmiecony i oblęzony przez 13/14-sto latki przeklinające w obecnosci dzieci tak, że aż uszy więdną. W piasku kawalki szkła, kapsle od butelek po piwie a potem dzieciaki maja tam rece wkladac? Szok! Nie dosc ze w naszej gminie nie ma zadnych zajec dla maluchow to jeszcze plac zabaw odpycha. Przykre ale ważne, że ozdoby na rynku takie piękne i siłownia taka plenerowa.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  mieszka, w dniu 08-01-2018 17:31:20 napisał:

  Na 1 lampe czekamy juź 2 lata i ciągle tylko obietnice haha.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Eve, w dniu 09-01-2018 08:51:04 napisał:

  Moje dzieci kilka razy z kolegami były na siłowni, wszyscy wracali bardzo zadowoleni niestety z butami w błocie. Ja chciałam natomiast zwrócić uwagę na to, że zbliżają się ferie i bardzo chciałabym aby gmina zaoferowała jakiś program w tym czasie nie tylko dzieciom małym jak to zawsze bywa ale także starszym dzieciakom klas 4,5 czy 6 . W dużych miastach dzieciaki mogą skorzystać z zajęć na których robią eksperymenty, lody z soku i ciekłego azotu, obserwują świat przez mikroskop, składają z klocków roboty itp Warto byłoby ofertę dla dzieciaków z naszej gminy też jakoś dostosować do oczekiwań i zainteresowań tych młodych ludzi.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

MEBLE PIOTR PASIEKA
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Kwasy...
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
SALON - TORONTO
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Pomoc drogowa
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)