Dziś mamy 21 września 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

12 lutego 2020

Rusza nabór do Kcyńskiej Rady Seniorów. Potrwa do 28 lutego

Burmistrz Kcyni na podstawie Uchwały Nr XVII/152/2019 z dnia 30 grudnia 2019 r. #ogłasza nabór kandydatów do Kcyńskiej Rady Seniorów na kadencję 2020-2024.

Członkowie Rady pełnią swoje funkcje społeczne o charakterze inicjatywnym, doradczym i konsultacyjnym, współpracować będą z organami Gminy Kcynia w obszarach dotyczących osób starszych.

1. Kandydatami do Rady mogą być wyłącznie seniorzy zamieszkujący w Gminie Kcynia.

2. Zgłoszenia mogą być dokonywane przez: przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących Uniwersytety Trzeciego Wieku. Prawo zgłaszania kandydatów do Rady ma także grupa 15 osób starszych zamieszkałych na terenie gminy.

3. Nabór kandydatów prowadzony jest w terminie od dnia 13 lutego do 28 lutego 2020 r. Zgłoszenia złożone po terminie nie podlegają rozpatrzeniu.

4. Warunkiem zgłoszenia kandydatów jest dostarczenie:

A) formularza zgłoszeniowego (dla przedstawiciela podmiotu działającego na rzecz osób starszych – pobierz ze strony, dla przedstawiciela osób starszych – pobierz ze strony)

B) oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na kandydowanie do Rady.

Formularz wraz z oświadczeniem należy składać osobiście w Urzędzie Miejskim w Kcyni – sekretariat pokój 103, ul. Rynek 23.

5. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kcyni w zakładce Seniorzy, na stronie podmiotowej BIP http://mst-kcynia.rbip.mojregion.info w zakładce Seniorzy oraz w Biurze Rady pokój nr 209. 

6. Zgłoszenia kandydatów do Kcyńskiej Rady Seniorów podlegają weryfikacji formalnej.

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)