Dziś mamy 22 lutego 2020, sobota, imieniny obchodzą:

12 lutego 2020

Rusza nabór do Kcyńskiej Rady Seniorów. Potrwa do 28 lutego

Burmistrz Kcyni na podstawie Uchwały Nr XVII/152/2019 z dnia 30 grudnia 2019 r. #ogłasza nabór kandydatów do Kcyńskiej Rady Seniorów na kadencję 2020-2024.

Członkowie Rady pełnią swoje funkcje społeczne o charakterze inicjatywnym, doradczym i konsultacyjnym, współpracować będą z organami Gminy Kcynia w obszarach dotyczących osób starszych.

1. Kandydatami do Rady mogą być wyłącznie seniorzy zamieszkujący w Gminie Kcynia.

2. Zgłoszenia mogą być dokonywane przez: przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących Uniwersytety Trzeciego Wieku. Prawo zgłaszania kandydatów do Rady ma także grupa 15 osób starszych zamieszkałych na terenie gminy.

3. Nabór kandydatów prowadzony jest w terminie od dnia 13 lutego do 28 lutego 2020 r. Zgłoszenia złożone po terminie nie podlegają rozpatrzeniu.

4. Warunkiem zgłoszenia kandydatów jest dostarczenie:

A) formularza zgłoszeniowego (dla przedstawiciela podmiotu działającego na rzecz osób starszych – pobierz ze strony, dla przedstawiciela osób starszych – pobierz ze strony)

B) oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na kandydowanie do Rady.

Formularz wraz z oświadczeniem należy składać osobiście w Urzędzie Miejskim w Kcyni – sekretariat pokój 103, ul. Rynek 23.

5. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kcyni w zakładce Seniorzy, na stronie podmiotowej BIP http://mst-kcynia.rbip.mojregion.info w zakładce Seniorzy oraz w Biurze Rady pokój nr 209. 

6. Zgłoszenia kandydatów do Kcyńskiej Rady Seniorów podlegają weryfikacji formalnej.

Materiał: Anna Duda-Nowicka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)