Dziś mamy 8 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

15 listopada 2019

Rozegrano Deblowy Turniej Tenisa. Oddano hołd bohaterom

fot. Ryszard Hanioszyn

fot. Ryszard Hanioszyn

W dniu 11 listopada 2019 r. na sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w # Kcyni odbył się wpisany na stałe w kalendarium Otwarty Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości Polski w 101. Rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę Polskę Niepodległości.

Po oficjalnym otwarciu turnieju przez przedstawiciela z ramienia współorganizatora Burmistrza Kcyni nastąpiło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Zawodnicy i obecni na zawodach oddali hołd jednominutową ciszą wszystkim poległym rodakom w walce i walczącym wówczas o wolną, niepodległą Polskę. 

Zgromadzone na sali pary deblowe w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grypy „A” i „B”. W wyniku rozegranych meczy w grupie „A” pierwsze miejsce zajęła para z Nakła Daniel Bembnista/Mateusz Kania, natomiast w grupie „B” para z Kcyni Jarek Adamczewski/Maciej Krzyżanowski.

Pary te zmierzyły się w meczu o pierwsze miejsce, który ostatecznie w stosunku 9:4 wygrali kcynianie.

W meczu o III miejsce zmierzyła się para Piotr Podgórski/Jacek Kiliszewski ulegając parze z Kcyni Jarek Wielebski/Mirosław  Pezacki w stosunku gemowym 4:9.

Na koniec turnieju na uroczystym ogłoszeniu wyników Pan Marek Szaruga Burmistrz Kcyni podsumował w patriotycznym wymiarze zawody i wręczył najlepszym parom deblowym puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Turniej odbył się w patriotycznej bardzo miłej, sympatycznej i sportowej atmosferze. Organizatorem turnieju było KST „Nasz Kort” w Kcyni przy współorganizacji

Burmistrza Kcyni i współfinansowaniu zawodów przez Urząd Miejski w Kcyni oraz Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. Przepyszne ciasto ufundowała natomiast cukiernia Grochola sklep z Kcyni.

Było to ostatnie z zaplanowanych tegorocznych zadań w ramach udzielonych  dotacji przez Gminę Kcynia pod nazwą zadania „Rozwój i promocja tenisa ziemnego na terenie gminy Kcynia” oraz dotacji ze Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią pod nazwą zadania: „Rozwój i promocja tenisa ziemnego na terenie Gminy Kcynia”.

materiał: Ryszard Hanioszyn

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)