Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

15 listopada 2019

Rozegrano Deblowy Turniej Tenisa. Oddano hołd bohaterom

fot. Ryszard Hanioszyn

fot. Ryszard Hanioszyn

W dniu 11 listopada 2019 r. na sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w # Kcyni odbył się wpisany na stałe w kalendarium Otwarty Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości Polski w 101. Rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę Polskę Niepodległości.

Po oficjalnym otwarciu turnieju przez przedstawiciela z ramienia współorganizatora Burmistrza Kcyni nastąpiło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Zawodnicy i obecni na zawodach oddali hołd jednominutową ciszą wszystkim poległym rodakom w walce i walczącym wówczas o wolną, niepodległą Polskę. 

Zgromadzone na sali pary deblowe w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grypy „A” i „B”. W wyniku rozegranych meczy w grupie „A” pierwsze miejsce zajęła para z Nakła Daniel Bembnista/Mateusz Kania, natomiast w grupie „B” para z Kcyni Jarek Adamczewski/Maciej Krzyżanowski.

Pary te zmierzyły się w meczu o pierwsze miejsce, który ostatecznie w stosunku 9:4 wygrali kcynianie.

W meczu o III miejsce zmierzyła się para Piotr Podgórski/Jacek Kiliszewski ulegając parze z Kcyni Jarek Wielebski/Mirosław  Pezacki w stosunku gemowym 4:9.

Na koniec turnieju na uroczystym ogłoszeniu wyników Pan Marek Szaruga Burmistrz Kcyni podsumował w patriotycznym wymiarze zawody i wręczył najlepszym parom deblowym puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Turniej odbył się w patriotycznej bardzo miłej, sympatycznej i sportowej atmosferze. Organizatorem turnieju było KST „Nasz Kort” w Kcyni przy współorganizacji

Burmistrza Kcyni i współfinansowaniu zawodów przez Urząd Miejski w Kcyni oraz Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. Przepyszne ciasto ufundowała natomiast cukiernia Grochola sklep z Kcyni.

Było to ostatnie z zaplanowanych tegorocznych zadań w ramach udzielonych  dotacji przez Gminę Kcynia pod nazwą zadania „Rozwój i promocja tenisa ziemnego na terenie gminy Kcynia” oraz dotacji ze Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią pod nazwą zadania: „Rozwój i promocja tenisa ziemnego na terenie Gminy Kcynia”.

materiał: Ryszard Hanioszyn

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)