Dziś mamy 17 grudnia 2017, niedziela, imieniny obchodzą:
07 grudnia 2016
mikołajki w kcyńskim przedszkolu

Rodzice spisali się na medal. Ich występ dostarczył dzieciom mnóstwo radości

fot. Ewa Hałas/ UM w Kcyni

fot. Ewa Hałas/ UM w Kcyni

We wtorek 6 grudnia, w Przedszkolu Miejskim w Kcyni królowały czerwone czapeczki mikołajkowe!

Święty Mikołaj (w rolę którego znakomicie wcieliła się p. Joanna Czechowska) dotarł w towarzystwie Śnieżynki (p. Maria Kordyś GCKiB) i obdarował wszystkie dzieci słodkimi upominkami. Niezapomnianych wrażeń i mnóstwa radości dostarczył specjalny występ przygotowany przez Rodziców z grupy Biedroneczek. Rodzice z inicjatywy pani Jolanty Cebula-Jurek, wcielili się w bohaterów jednego z wierszy J. Tuwima pt. "Rzepka" i wystąpili dla wszystkich dzieci w przedszkolu.

Wszyscy byliśmy pod wrażeniem zaangażowania Rodziców, ich pomysłowości i otwartości na wcielanie się w kreowanych bohaterów, a przede wszystkim ich współdziałania nie tylko na scenie, ale także w przygotowywaniu strojów i dekoracji. Otwarci na zabawę w teatr Rodzice z łatwością nawiązali podczas przedstawienia kontakt z młodą widownią, bo znają i rozumieją potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym. Dlatego też bajka przygotowywana przez nich cieszyła się wielkim zainteresowaniem u dzieci i sprawiła im wiele radości. Przedszkolaki występujących w bajkach Rodziców czują się z nich bardzo dumne. Zwrotki znanego wiersza były przeplatane skoczną muzyką, widzowie z promiennymi uśmiechami i gromkimi brawami witały na scenie każdą pojawiającą się postać. Przedstawienie było wielkim sukcesem, zyskało duży aplauz, a nasi aktorzy – Rodzice, to już prawdziwi profesjonaliści. Największą nagrodą była duma, zainteresowanie, uśmiech i radość w oczach dzieci obecnych na przedstawieniu. Dziękujemy wspaniałym aktorom w składzie:

Narrator –p. Małgorzata Tabaczyńska
Rzepka – p.Lidia Zakrzewska
Dziadek –p. Michał Bednarek
Babcia –p. Beata Pawlak
Wnuczek - p. Joanna Płaczkowska
Mruczek –p. Sebastian Goszka
Kotek Kicia - p. Magdalena Krzyżanowska
Kurka – p.Milena Prajs
Gąska – p.Katarzyna Marks
Bocian – p.Anna Nowak-Majda
Żabka – p.Jolanta Cebula-Jurek
Kawka – Agnieszka Witkowska
Oprawa muzyczna - p. Magdalena Halkiewicz -Ujazdowska

Oklaskom po występie nie było końca, a na twarzach wszystkich maluchów gościł promienny uśmiech. Pani Dyrektor Beata Szymczak podziękowała wszystkim debiutującym aktorom za tak wspaniałe przedsięwzięcie. W tym dniu w Przedszkolu Miejskim w Kcyni, zdecydowanie poczuć można było wyjątkową atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

materiał: Małgorzata Tabaczyńska Przedszkole Miejskie w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 37 44

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)