Dziś mamy 18 lipca 2018, środa, imieniny obchodzą:
07 grudnia 2016
mikołajki w kcyńskim przedszkolu

Rodzice spisali się na medal. Ich występ dostarczył dzieciom mnóstwo radości

fot. Ewa Hałas/ UM w Kcyni

fot. Ewa Hałas/ UM w Kcyni

We wtorek 6 grudnia, w Przedszkolu Miejskim w Kcyni królowały czerwone czapeczki mikołajkowe!

Święty Mikołaj (w rolę którego znakomicie wcieliła się p. Joanna Czechowska) dotarł w towarzystwie Śnieżynki (p. Maria Kordyś GCKiB) i obdarował wszystkie dzieci słodkimi upominkami. Niezapomnianych wrażeń i mnóstwa radości dostarczył specjalny występ przygotowany przez Rodziców z grupy Biedroneczek. Rodzice z inicjatywy pani Jolanty Cebula-Jurek, wcielili się w bohaterów jednego z wierszy J. Tuwima pt. "Rzepka" i wystąpili dla wszystkich dzieci w przedszkolu.

Wszyscy byliśmy pod wrażeniem zaangażowania Rodziców, ich pomysłowości i otwartości na wcielanie się w kreowanych bohaterów, a przede wszystkim ich współdziałania nie tylko na scenie, ale także w przygotowywaniu strojów i dekoracji. Otwarci na zabawę w teatr Rodzice z łatwością nawiązali podczas przedstawienia kontakt z młodą widownią, bo znają i rozumieją potrzeby dzieci w wieku przedszkolnym. Dlatego też bajka przygotowywana przez nich cieszyła się wielkim zainteresowaniem u dzieci i sprawiła im wiele radości. Przedszkolaki występujących w bajkach Rodziców czują się z nich bardzo dumne. Zwrotki znanego wiersza były przeplatane skoczną muzyką, widzowie z promiennymi uśmiechami i gromkimi brawami witały na scenie każdą pojawiającą się postać. Przedstawienie było wielkim sukcesem, zyskało duży aplauz, a nasi aktorzy – Rodzice, to już prawdziwi profesjonaliści. Największą nagrodą była duma, zainteresowanie, uśmiech i radość w oczach dzieci obecnych na przedstawieniu. Dziękujemy wspaniałym aktorom w składzie:

Narrator –p. Małgorzata Tabaczyńska
Rzepka – p.Lidia Zakrzewska
Dziadek –p. Michał Bednarek
Babcia –p. Beata Pawlak
Wnuczek - p. Joanna Płaczkowska
Mruczek –p. Sebastian Goszka
Kotek Kicia - p. Magdalena Krzyżanowska
Kurka – p.Milena Prajs
Gąska – p.Katarzyna Marks
Bocian – p.Anna Nowak-Majda
Żabka – p.Jolanta Cebula-Jurek
Kawka – Agnieszka Witkowska
Oprawa muzyczna - p. Magdalena Halkiewicz -Ujazdowska

Oklaskom po występie nie było końca, a na twarzach wszystkich maluchów gościł promienny uśmiech. Pani Dyrektor Beata Szymczak podziękowała wszystkim debiutującym aktorom za tak wspaniałe przedsięwzięcie. W tym dniu w Przedszkolu Miejskim w Kcyni, zdecydowanie poczuć można było wyjątkową atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

materiał: Małgorzata Tabaczyńska Przedszkole Miejskie w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 65 71

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)