Dziś mamy 18 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

31 lipca 2018

Remont odcinka drogi zakończony. Położono nową nawierzchnię

fot. LZ

fot. LZ

Zakończyły się prace budowlane przy rozbudowie drogi gminnej w Mieczkowie. Mieszkańcy #już teraz mogą cieszyć się nowym asfaltem położonym na połowie odcinka drogi, a gmina składa wniosek o dofinansowanie prac przy drugiej części.

Plac budowy w Mieczkowie przekazano 6 czerwca, a w lipcu nastąpił odbiór końcowy. Zadanie inwestycyjne realizowała firma Kowalski Budownictwo ze Żnina. W Mieczkowie powstało około 760 metrów bieżących nowej nawierzchni jezdni wraz z poboczami.

Na mocy umowy z dnia 4 maja pomiędzy gminą Kcynia a województwem kujawsko-pomorskim droga gminna w Mieczkowie została dofinansowana kwotą 136.800 zł w ramach środków z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego z tytułu wyłączeń gruntów z produkcji rolnej. Łączna wartość inwestycji to 681.953 zł.

- Staramy się o dofinansowanie drugiego etapu budowy drogi z PROW - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – a wynosi ono 63,3% kosztów kwalifikowanych. Konkurs został już ogłoszony. Nabór wniosków trwa do 14 sierpnia i my taki wniosek przygotowujemy. Liczymy na to, że otrzymamy dofinansowanie na drugi etap prac – powiedział burmistrz Kcyni Marek Szaruga.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 9 (9)

  mieszkaniec, w dniu 31-07-2018 17:11:50 napisał:

  Na Dworcowej w Kcyni położono nowy asfalt.Długo nie trzeba było się cieszyć,rura pękła a dziurę na środku skrzyżowania zasypano białym kamieniem

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -3 (17)

  Kcynianin , w dniu 31-07-2018 22:48:38 napisał:

  Szaruga jak Szczepaniak idzie na ilość nie na jakosc. Podatki i śmieci poszły górę, dzieciaki poupychanew klasach po 40 osób, wszystkim naklamal z komisarzem po to tylko aby popisać się przed wyborami jaki z niego gospodarz. Inwestycje drogowe zamiast zacząć od odwodnienia i założenia wszystkich mediów to o tym nie pamięta tylko leje niskiej jakości asfalt byle do wyborów wytrzymał.

  odpowiedz

  • 0 (10)

  ja, w dniu 01-08-2018 10:02:19 napisał:

  Dlaczego ktoś kto nie ma pojęcia o gospodarowaniu i zarządzaniu dokonuje nietrafne decyzje i nic z tego dobrego nie wynika

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)