Dziś mamy 8 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

04 czerwca 2020

Remont byłego dworca w Kcyni. Postęp prac wykonywanych przez THK

fot. Towarzystwo Historyczne w Kcyni

fot. Towarzystwo Historyczne w Kcyni

Towarzystwo Historyczne w Kcyni od pewnego czasu remontuje część pomieszczeń #byłego dworca kolejowego w Kcyni. Ostatni miesiąc to prace związane z wejściem głównym do budynku, zostały już naprawione granitowe schody, teraz naprawiany jest dach.

Już w zeszłym roku podczas prac remontowych zauważyliśmy spore zniszczenia oryginalnych elementów drewnianych przy wejściu na dworzec, przyczyną był nieszczelny dach. Po oględzinach okazało się, że cała konstrukcja jest w kiepskim stanie, dodatkowo zainteresowały nas ślady, które wskazywały, że pierwotny kształt dachu był całkiem inny. Postanowiliśmy sprawę zbadać. Przez parę tygodni szukaliśmy zdjęć i pocztówek, na których byłby widoczny oryginalny kształt zadaszenia, niestety okazało się, że jest tego bardzo mało i to w kiepskiej jakości. Na podstawie oględzin głównego poszycia dworca sporządziliśmy wstępny projekt zbliżony do oryginalnego. Prace zaplanowaliśmy na okres letni, dzięki uprzejmości Pana Ireneusza Makowieckiego właściciela Zakładu Stolarskiego w Szubinie udało się zbudować nową konstrukcję, którą w całości będziemy chcieli zamontować na początku czerwca. Podczas prac (28 maja) odkryliśmy prawdopodobnie przyczynę przebudowy zadaszenia, a mianowicie pożar. Jak widać na załączonych zdjęciach jesteśmy już blisko finału.

Materiał: Piotr Dąbrowski prezes THK

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)