Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

14 stycznia 2022

Recepta na udane ferie. Zapowiada się aktywnie i interesująco

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Coraz bliżej ferie. Marszałkowskie instytucje kultury# na przerwę zimową przygotowały dla dzieci i całych rodzin moc atrakcyjnych wydarzeń. Zapowiada się aktywnie i interesująco. W ofercie warsztaty, gry, imprezy, spektakle, koncerty. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy w okresie ferii zaprasza na wyjątkowy koncert. 27 stycznia będziemy mogli posłuchać orkiestry i wokalistów, którzy pracowali pod kierownictwem Adama Sztaby podczas warsztatów Orchestra4young. Wydarzenie to będzie zwieńczeniem czterodniowych przygotowań utalentowanych instrumentalistów wyłonionych w konkursach. Bilety dostępne na stronie filharmonii.

Muzeum Etnograficzne w Toruniu organizuje zajęcia dla indywidualnych uczestników oraz zorganizowanych grup. W trakcie warsztatów „Niezbędnik kolędownika”, 20 i 27 stycznia, przygotujemy elementy przebrania i narzędzia dźwiękowe. Uczestnicząc w zajęciach „Etnoigraszki: Kolędowanie z Babcią i Dziadkiem” - 23 stycznia będziemy mieli okazję bawić się z najbliższymi w trakcie umuzykalniającej imprezy rodzinnej. Zaspokoimy także naszą ciekawość biorąc udział w codziennych grach i rozwiązując zagadki. Dla grup przewidziano zajęcia: „Wariacje na temat”, „Gry i zabawy z izby i salonu”, „Idą, idą kolędnicy” i „Retro biznes”. Ponadto przygotowano specjalne zimowe pakiety inspiracji do korzystania online. Muzealni edukatorzy podpowiedzą jak przyjemnie i ciekawie spędzić wolne dni. To propozycja dla tych, którzy lubią zadania manualne oraz łamigłówki do pobrania i rodzinnego rozwiązywania. Szczegółowe informacje na stronie.

Ciekawą ofertę warsztatów twórczych dla dzieci i młodzieży w różnym wieku ma także Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu. „Kreatywna fotografia”, „Pierwsze kroki na drodze do własnego videobloga”, „Teatr w pudełku”, „Czarny teatr” i „Warsztaty piosenkarskie” – to tematy bezpłatnych zajęć, o których więcej na stronie WOAK.

Książnica Kopernikańska w ferie zaprasza na zajęcia plastyczne, literackie podróże po Polsce i świecie, gry i zabawy karnawałowe, warsztatowe spotkania z ulubionymi postaciami z bajek, czytanie książek w formie ilustrowanych kart narracyjnych, planszówkowe turnieje i wiele innych. Zajęcia organizowane są w formie stacjonarnej oraz online. Szczegółowe informacje na stronie książnicy.

Z myślą o uczestnikach indywidualnych, jak i grupach zorganizowanych Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku przygotowało inspirujące zajęcia. Najmłodszym i ich opiekunom proponowane są warsztaty „Podróże małe i duże” (20 stycznia), „Między nami jaskiniowcami” (23 stycznia) oraz „Portrety modernistyczne” (27 stycznia). W trakcie zajęć, oprócz świetnej zabawy, uczestnicy wcielając się w różne role, dadzą upust kreatywności oraz wykonując prace plastyczne udoskonalą swoje zdolności manualne. Dla grup zorganizowanych przewidziano zajęcia o różnorodnej tematyce. „Moda na ludowo”, „Gotyk Piasta – kolor miasta”, „Co wiecie o portrecie” – to tylko niektóre tematy warsztatów. Więcej o wydarzeniach na stronie.

„Portret kolędnika”, „Jak z kryształu”, „Eskimosi”, „Gęsi lodożerne” – to tylko część zajęć przygotowanych przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu na Rynku Nowomiejskim. Warsztaty dedykowane są dla dzieci od 5 roku życia. Filia galerii przy ul. Kościuszki na ferie proponuje zajęcia przy sztaludze i przy komputerze. Więcej szczegółowych informacji na stronie.

W czasie wakacji zimowych najmłodsi będą mogli przenieść się w baśniowy świat Hansa Christiana Andersena podczas spektaklu „Królowa Śniegu”. Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy 21 stycznia zaprasza dzieci od lat 4 na przedstawienie grupy teatralnej „Młynek do kawy”. Bilety do nabycia w siedzibie KPCK. Więcej szczegółów na temat wydarzenia na stronie.

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu oraz Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy są instytucjami kultury samorządu województwa.

Materiał: Beata Krzemińska / Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

 

Oceń artykuł: 5 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)