Dziś mamy 21 lipca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

07 maja 2019

Rajd rowerowy. Upamiętnili powstańców wielkopolskich

fot. powierzone

fot. powierzone

27 kwietnia 2019 r. z inicjatywy Pana Henryka Wesół odbył się rajd rowerowy upamiętniający powstańców wielkopolskich.#

Trasa rajdu przebiegała "śladami powstańców - Władysława Wesół, Bolesława Mężydło i Mieczysława Kulczyńskiego". Niesprzyjająca aura tego dnia spowodowała niską frekwencję, mimo to kilku pasjonatów jazdy na rowerze zdecydowała się pojechać. Uczestników powitał organizator Pan Henryk Wesół oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Jan Kurant. Rajd wystartował po wystrzale z rakietnicy. Trasa rajdu przebiegała przez Miastowice (pomnik pomordowanych w lasku dziewierzewskim), Chraplewo, Królikowo, Słupy, Wąsosz, Chomętowo, aż do Gąbina - miejsca urodzenia powstańca Władysława Wesół. Po odpoczynku, poczęstunku oraz spotkaniu z rodziną uczestnicy wyruszyli dalej do miejsca spoczynku powstańca wielkopolskiego - Władysława Wesół w Szaradowie. Na cmentarzu wartę honorową pełnili członkowie Towarzystwa Historycznego w Kcyni oraz kapitan rezerwy p. Stanisław Pilarski. Dalej uczestnicy rajdu odwiedzili miejsce pracy i życia powstańca Władysława Wesół. Rajd rowerowy zakończył się wspólnym grillowaniem z rodziną, sąsiadami i przyjaciółmi pod biesiadnikiem w Suchoręczku.

Henryk Wesół wraz z rodziną dziękują sponsorom za możliwość organizacji rajdu: Urząd Miejski w Kcyni, Dźwiękowe Archiwum w Kcyni, Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, Bank Spółdzielczy w Kcyni, Wytwórnia Musztardy Państwa Grewling, Państwo Jaster oraz Pani Mirosława Górecka-Mantych.

Materiał: Henryk Wesół

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Ola, w dniu 11-05-2019 12:48:38 napisał:

    Panie Stasiu super

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Test amortyzatorów
Meble łazienkowe
Meble kuchenne - na zamówienie
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Meble młodzieżowe systemowe
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)