Dziś mamy 27 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 maja 2019

Rajd rowerowy. Upamiętnili powstańców wielkopolskich

fot. powierzone

fot. powierzone

27 kwietnia 2019 r. z inicjatywy Pana Henryka Wesół odbył się rajd rowerowy upamiętniający powstańców wielkopolskich.#

Trasa rajdu przebiegała "śladami powstańców - Władysława Wesół, Bolesława Mężydło i Mieczysława Kulczyńskiego". Niesprzyjająca aura tego dnia spowodowała niską frekwencję, mimo to kilku pasjonatów jazdy na rowerze zdecydowała się pojechać. Uczestników powitał organizator Pan Henryk Wesół oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Jan Kurant. Rajd wystartował po wystrzale z rakietnicy. Trasa rajdu przebiegała przez Miastowice (pomnik pomordowanych w lasku dziewierzewskim), Chraplewo, Królikowo, Słupy, Wąsosz, Chomętowo, aż do Gąbina - miejsca urodzenia powstańca Władysława Wesół. Po odpoczynku, poczęstunku oraz spotkaniu z rodziną uczestnicy wyruszyli dalej do miejsca spoczynku powstańca wielkopolskiego - Władysława Wesół w Szaradowie. Na cmentarzu wartę honorową pełnili członkowie Towarzystwa Historycznego w Kcyni oraz kapitan rezerwy p. Stanisław Pilarski. Dalej uczestnicy rajdu odwiedzili miejsce pracy i życia powstańca Władysława Wesół. Rajd rowerowy zakończył się wspólnym grillowaniem z rodziną, sąsiadami i przyjaciółmi pod biesiadnikiem w Suchoręczku.

Henryk Wesół wraz z rodziną dziękują sponsorom za możliwość organizacji rajdu: Urząd Miejski w Kcyni, Dźwiękowe Archiwum w Kcyni, Gminne Centrum Kultury i Biblioteki w Kcyni, Bank Spółdzielczy w Kcyni, Wytwórnia Musztardy Państwa Grewling, Państwo Jaster oraz Pani Mirosława Górecka-Mantych.

Materiał: Henryk Wesół

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Ola, w dniu 11-05-2019 12:48:38 napisał:

    Panie Stasiu super

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Meble kuchenne
Blacharstwo
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Zabiegi odmładzające
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)