Dziś mamy 27 września 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2021

Przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Jak im poszło?

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Egzamin praktyczny dla uczniów chcących uzyskać# kartę rowerową, przeprowadził w Szkole Podstawowej w Dobieszewie dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu. Do egzaminu podeszli uczniowie z klas IV i V. Wszyscy ukończyli egzamin pomyślnie.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kcyni, asp. szt. Marek Dubiel przeprowadził praktyczny egzamin z umiejętności jazdy rowerem dla uczniów klas IV - V, którzy wyrazili chęć posiadania karty rowerowej. Do egzaminu podeszło 11 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dobieszewie.

Egzaminowani pod czujnym okiem dzielnicowego zmierzyli się z przygotowanym dla nich torem przeszkód. Część teoretyczną, czyli test wiedzy ze znajomości przepisów drogowych, uczniowie rozwiązywali wcześniej w obecności nauczyciela.

Część praktyczną przeprowadzoną przez policjanta wszyscy zdali i niebawem otrzymają karty rowerowe. Spotkanie z dzielnicowym było też doskonałą okazją do rozmów na temat bezpiecznego poruszania się po drogach.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

200. rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida. Emisja nowego znaczka

200. rocznica urodzin uznawanego za# czwartego wieszcza narodowego epoki romantyzmu, wybitnego poety, Cypriana Kamila Norwida została upamiętniona przez Pocztę Polską w wyjątkowej emisji filatelistycznej.

(czytaj więcej)
0

Luksus w dzisiejszych czasach. O czym najczęściej marzą Polacy?

Ponad 70% Polaków zapytanych przez# serwis Prezentmarzeń stara się spełniać marzenia. Tylko 11% czeka biernie licząc, że same się spełnią. Zdaniem 40% respondentów badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?” luksusem w dzisiejszych czasach jest niezależność finansowa pozwalająca realizować plany i marzenia.

(czytaj więcej)
0

Bezpieczeństwo w biurze. Tych reguł musi przestrzegać pracownik

Po wielu miesiącach pracy zdalnej, coraz więcej osób wraca do# biur. To dobry moment, by przypomnieć podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z komputerów i innych urządzeń podłączonych do sieci w miejscu pracy. Stosujcie!

(czytaj więcej)
0

Cyberprzemoc a tradycyjna przemoc rówieśnicza. Anonimowy, czyli bezkarny?

Cyberprzemoc często jest przedłużeniem - przeniesionych do# sieci - konfliktów ze szkolnego korytarza. Choć ma inną specyfikę i metody, może być tak samo szkodliwa jak tradycyjna przemoc rówieśnicza. Dlatego – rodzicu, zachowaj czujność i reaguj.

(czytaj więcej)