Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2019

Przyjęto program opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Pochłonie 70 tys. zł

Gmina Kcynia przyjęła program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania #bezdomności zwierząt na terenie gminy Kcynia.

Główne zadania programu to m.in. zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku dla zwierząt, opieka nad wolno żyjącymi kotami, odławianie bezdomnych zwierząt, sterylizacja oraz kastracja zwierząt w schronisku oraz poszukiwanie właścicieli dla bezdomnych zwierząt.

Wszystkie zadania gmina Kcynia realizuje w porozumieniu z Fundacją "Radość Psiaka" administrującą schroniskiem w Ruścu, Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni, Przychodnią Weterynaryjną "Centrum" w Kcyni oraz Przedsiębiorstwem Przemysłowo-Handlowym "Hetman" w Bedlnie.

Sprawowaniem opieki nad wolno żyjącymi kotami zajmuje się Referat Rolnictwa Ochrony Środowiska i Gospodarki Nieruchomościami. Chodzi m.in. o zakup i wydawanie karmy społecznym opiekunom kotów, podejmowanie interwencji w sprawie kotów, sterylizację, kastrację i kontrolę weterynaryjną i poszukiwanie nowych właścicieli dla kotów.

Bezdomne zwierzęta przewożone są natomiast do schroniska w Ruścu, z którym gmina Kcynia ma podpisana umowę, a zwierzęta ranne trafiają do wspomnianej przychodni. Dla zwierząt gmina poszukuje właścicieli poprzez m.in. zamieszczanie zdjęć i informacji na stronie UM, czy informowanie obywateli o możliwej adopcji.

Zadaniem gminy jest także usypianie ślepych miotów zwierząt bezdomnych. Zwierzęta gospodarskie trafiają do Gospodarstwa Rolnego w Nowej Wsi Noteckiej. Zwłoki zwierząt odbiera Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Handlowe "Hetman".

Co istotne, na realizacje programu zabezpieczono kwotę 70 tys. zł budżecie gminy Kcynia. Ustalono limity na realizację niektórych działań:
- zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku, obligatoryjne sterylizacje albo kastracje - 55 tys. zł
- odławianie zwierząt bezdomnych - 10 tys. zł
- zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt, leczenie zwierząt bezdomnych, usypianie ślepych miotów, zakup materiałów i wyposażenia - 3 tys. zł
- opieka nad wolno żyjącymi kotami - 2 tys. zł

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi transportowe
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Tonery Directions
27PLN
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)