Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2020

Przekraczanie granicy komfortu w pracy - potrzebne, czy zbędne?

Ustalenie poziomu trudności pracy każdego z pracowników to jedno z trudniejszych zadań każdego managera. W pracy nie można się nudzić ani# wykonywać zadań ponad swoje możliwości. Kadra zarządzająca zespołami każdego dnia analizuje pracowników pod kątem podwyższenia ich wydajności. Jednak, gdzie leży złoty środek, jak motywować pracowników, by ich nie zdemotywować?

Czy w pracy dajesz z siebie wszystko?

W zależności od rodzaju Oferty Pracy możemy wybrać stanowisko poniżej naszych kwalifikacji, idealnie dopasowane do nas i powyżej naszych kwalifikacji. Przykładowo: ekspedientka z pięcioletnim doświadczeniem pracy w sklepie może odnaleźć na portalu Pracuj.pl stanowisko magazyniera, gdzie w dużej mierze skupi się wyłącznie na rozpakowywaniu towaru, co będzie zajęciem poniżej jej kwalifikacji, gdyż ma spore doświadczenie w sprzedaży i obsługi kasy. Może również odszukać równoległe stanowisko, na którym będzie zajmowała się tym samym oraz pracę powyżej swoich kwalifikacji, do której będzie musiała się nieco doszkolić, czyli kierownika sklepu. Na szczęście przejrzysta forma oferty pracy , jaką obrazuje nam portal Pracuj.pl umożliwia łatwe przeanalizowanie każdego ze stanowisk. Decydując się na zajęcie stanowisko powyżej naszych kwalifikacji, sami motywujemy się do cięższej pracy i nauki. Tego typu pracownicy są najbardziej pożądani. Praca może być świetnym miejscem, gdzie realizujemy nasze ambicje, właśnie dlatego powinniśmy zawsze stawiać sobie z roku na rok poprzeczkę nieco wyżej.

Ustalanie granicy komfortu w pracy przez managera.

Do podwyższania naszej wydajności, wyników, czy jakości pracy może motywować nas również manager. Wszelkiego rodzaju formy nagród, dodatkowe pieniądze, pochwały, wszczepianie ducha rywalizacji, motywacyjne rozmowy są świetnymi metodami zachęcającymi pracowników do lepszej i cięższej pracy. Warto zarządzać pracownikami tak, by lekko przekraczali swoją granicę komfortu. Sprawia to, że nie czują się znudzeni pracą, odczuwają satysfakcję z osiąganych celów i przełamywania się oraz nabierają doświadczenia. Warto jednak pamiętać, że przekraczanie granicy komfortu ma swoje granice. Zbyt duża presja, za dużo obowiązków, zbyt skomplikowane plany działania mogą sprawić, że efekt będzie demotywujący i destrukcyjny. Pracownik stwierdzi, że skoro i tak sobie nie poradzi z realizacją planu, to nie będzie się starał w ogóle. Dzięki prawidłowej pracy kadry zarządzającej zespół będzie pracował wydajnie i chętnie.

 

Materiał Partnera- artykuł sponsorowany

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Już zakwitły mniszki. Przygotuj smaczny syrop na przeziębienie

Mniszek lekarski to cenna roślina znana #z wielu prozdrowotnych właściwości. Nadszedł właśnie najlepszy moment na zbiór kwiatów. Można z nich przyrządzić miód lub syrop, który przyda się zimą, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przepis jest prosty i tani. Wystarczy trochę cierpliwości.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Zaburzenia krzepnięcia krwi

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień# Chorych na Hemofilię.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed niechcianymi wiadomościami. Nowe zabezpieczenia

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący #usługi SMS podłączyli się do systemu telegraf.cert.pl, służącego do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS. Dzięki czemu blokowane będą oszukańcze wiadomości SMS, które są zgodne z przygotowanymi przez CSIRT NASK wzorcami.

(czytaj więcej)
0

Nowe znaki w Brzózkach. Pozwolą ocalić niejedno kocie życie

Nowa droga w Brzózkach, a nasze koty #mają stare nawyki. Nie są przyzwyczajone do większych szybkości pojazdów. Dlatego znaki ostrzegawcze może pozwolą ocalić nie jedno kocie życie.

(czytaj więcej)