Dziś mamy 25 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

12 września 2016

Przegrana na własnym boisku

W trzeciej kolejce B klasy grupy drugiej seniorzy kcyńskiego Orła przegrali na #własnym boisku z LZS Jadowniki.

Było to dziwne spotkanie, ponieważ miejscowi przeważali w pierwszej połowie meczu, lecz zmarnowali kilka sytuacji bardzo dogodnych do strzelenia bramek. Trzeba tutaj dodać, iż goście oddali w pierwszej połowie cztery strzały w światło bramki miejscowych i dwa z nich zamienili na gole. W 20' pięknym strzałem z około dwudziestu metrów popisał się Maciej Książkiewicz lokując piłkę w kcyńskiej bramce. Orzeł ruszył z animuszem do odrabiania strat, marnując doskonałe okazje do strzelenia bramek. W 40' miejscowi stracili drugą bramkę po błędzie defensywy i strzale ponownie Książkiewicza. W tej części meczu miejscowi mieli sześć sytuacji, z których powinny paść bramki.

Druga cześć spotkania niewiele różniła się od pierwszej, miejscowi chcieli za wszelką cenę zmienić wynik, lecz w 70' Orzeł przegrywał już 0-3 po strzale z bliskiej odległości Sebastiana Niewiemskiego. Za sprawą Dawida Hallasa w 75' miejscowi strzelili bramkę na 1- 3. Miejscowi wietrząc szansę na zmianę wyniku przycisnęli rywala, strzelając w 82' bramkę kontaktową autorstwa Przemysława Toporowskiego. Gospodarze atakowali teraz z animuszem, zapominając jednak o obronie własnej bramki. Wykorzystali to zawodnicy z Jadownik i w 92' Niewiemski z bliskiej odległości ustalił wynik meczu na 2-4 dla gości.

Cóż można powiedzieć o przegranym meczu, nie będąc w przekroju meczu słabszym zespołem. Kolejny mecz pokazał, iż nasza skuteczność jest bardzo słaba. Lecz trzeba wyciągnąć wnioski z tego meczu i walczyć dalej. Za tydzień w sobotę o 17:00 zagramy w Żninie z Pałuczanką i wierze iż tam celowniki będą nastawione odpowiednio dobrze. Dziękuję drużynie za walkę i głowy do góry.

Orzeł Kcynia - LZS Jadowniki 2-4 (0-2)

Skład Orła - Ł. Michalski, D. Sobota, S. Górecki (Ł. Czyż 80'),F. Marosz, M. Jurek(P. Michalski73'), P. Łukomski, D. Gliniewicz, P. Toporowski, D. Hallas (Ł. Pyszczyński83'),Ł. Łukowski (P. Antczak 58')

Żółte kartki - M. Jurek (63'),P. Łukomski (84')