Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2018

Przedszkolaki w Projekcie Międzynarodowym. Wspólnie stworzyli „mini słownik”

fot.pow

fot.pow

Niepubliczne Przedszkole Mini Akademia w Kcyni przystąpiło do programu edukacyjnego Unii Europejskiej.

W ramach projektu Niepubliczne Przedszkole Mini Akademia nawiązało współpracę z przedszkolami oraz ze szkołami z różnych państw Europejskich. Do projektu przystąpiła grupa Biedronek z wychowawcą Panią Kingą Szczepańską oraz nauczycielem języka angielskiego Panią Alicja Kaniewską . Współpraca międzynarodowa polegała na kontaktach uczniów z partnerskich szkół za pośrednictwem mediów elektronicznych. Uczniowie zaprezentowali zwyczaje bożonarodzeniowe charakterystyczne dla swojego kraju. Wspólnie stworzyli „mini słownik” o tematyce świątecznej. Zakończeniem projektu było stworzenie oraz wysłanie kartek z życzeniami świątecznymi do partnerskich przedszkoli i szkół. Partnerami Niepublicznego Przedszkola Mini Akademia w projekcie były szkoły i przedszkola z takich państw jak: Anglia, Hiszpania, Włochy, Cypr, Grecja, Francja, Niemcy, Finlandia, Słowacja, Portugalia, Rumunia. Był to pierwszy program ze wspólnej współpracy międzynarodowej. Następne projekty już wkrótce.

materiał: Alicja Kaniewska

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wulkanizacja
Żel UV 5ml
7,50PLN
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Rolery - mezoterapia skóry
Odchudzanie
Budowa hal
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)