Dziś mamy 25 października 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

14 września 2020

Problematyczne przejście dla pieszych zostanie skrócone. Będzie bezpieczniej?

fot. Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni

fot. Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni

W dniu dzisiejszym na wniosek Komisariatu Policji w Kcyni odbyło się spotkanie, #w którym uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Zarządu Dróg Wojewódzkich, Zarządu Dróg Powiatowych i Urzędu Miejskiego z Burmistrzem Markiem Szarugą i Przewodniczącym Rady Janem Kurantem.

Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych, w sąsiedztwie którego dochodzi nagminnie do nieprawidłowego parkowania pojazdami. Wniosek policji dotyczył wyłączenia z ruchu części, na której obecnie niezgodnie z przepisami parkowane są pojazdy.

Mowa o przejściu dla pieszych (najdłuższym w Kcyni) znajdującym się na ul. Szewskiej w sąsiedztwie placu Jana Czochralskiego. W wyniku nieprawidłowego parkowania dochodzi w tym miejscu do wielu wykroczeń. Ale co najważniejsze ograniczona jest widoczność podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych i utrudniony wjazd na ul. Szewską.

Spotkanie zakończyło się ustaleniami dotyczącymi tego, iż przejście dla pieszych w tym miejscu zostanie skrócone. Dodatkowo brana jest pod uwagę zmiana organizacji ruchu polegająca na tym, że  ul. Szewska byłaby w przyszłości w całości ulicą jednokierunkową.

Materiał: Anna Duda-Nowicka UM w Kcyni

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 3 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)