Dziś mamy 24 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

09 grudnia 2019

Praktyczna nauka zawodu. Młodzież poznawała tajniki pracy hotelowej kuchni

fot. ZSS Kcynia

fot. ZSS Kcynia

Koordynatorki zajęć zawodoznawczych w Zespole Szkół Specjalnych w Kcyni, p. #Agnieszka Bembnista i p. Agnieszka Maciejewska, kolejny raz zorganizowały dla uczniów Szkoły Branżowej i klas PDP wycieczkę zawodoznawczą. Tym razem młodzież udała się do Hotelu – Restauracji „SAGA” w Zamościu, aby poznać tajniki pracy w kuchni.

Uczniowie po zapoznaniu się z miejscem pracy, a także najważniejszymi zasadami pracy w kuchni, przystąpili do pieczenia i dekorowania świątecznych pierników. Samodzielne rozpracowanie przepisu, poprawne dobranie gramatury produktów, a także umiejętność przygotowania składników przyczyniły się do wykonania smacznych i kolorowych pierników. Młodzież z wielkim zaangażowaniem, pomysłowością i chęcią pracy kolejny raz miała możliwość uczestniczenia ciekawej formie zajęć. Praktyki zawodoznawcze pozwalają uczniom przełamać bariery związane z niepełnosprawnością, przygotować ich do samodzielnego wykonywania zadań w rzeczywistych warunkach pracy oraz rozwijać w nich kompetencje kluczowe.

Koordynatorki spotkania dziękują pracownikom Hotelu - Restauracji „SAGA” za możliwość zorganizowania i przeprowadzenia zajęć a także chęć dalszej współpracy. Już niedługo kolejne, bardzo ciekawe zajęcia.

Materiał: Agnieszka Maciejewska i Agnieszka Bembnista

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)