Dziś mamy 16 czerwca 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2019

Powrócił temat pobierania opłat za parkowanie w Kcyni. Jesteś za?

fot. archiwum

fot. archiwum

Czy w Kcyni powstanie strefa płatnego parkowania? Temat ten już nie pierwszy raz# poruszony został podczas sesji Rady Miejskiej.

- Jaka jest szansa na utworzenie strefy płatnego parkowania? Czy mamy w tym zakresie wiedzę, jeśli chodzi o opłacalność i korzyści funkcjonowania tego typu strefy w innych miejscowościach? - pytał radny Mirosław Pezacki. Na polecenie i prośbę burmistrza, w temacie zorientował się prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni Henryk Grobelny. Jak informował, strefę płatnego parkowania można utworzyć na placach i drogach gminnych - Dotychczas w praktyce naszych sąsiadów, zarządcy dróg powiatowych i wojewódzkich nie zgadzali się na tworzenie parkingów płatnych przy ich drogach, czy w obrębie dróg. W zależności od tego, ile możemy wytypować w Kcyni takich placów, to będziemy myśleli nad określonymi rozwiązaniami organizacyjnymi, technicznymi i finansowymi - tłumaczył.

Omówił kilka kwestii związanych z ewentualnym utworzeniem strefy - Są dwa systemy, bez parkomatów i z parkomatami. Z parkomatami jest to system relatywnie drogi, jeden parkomat średnio jest wykorzystywany na około 15 wydzielonych stanowisk parkingowych, przychodowość jednego parkomatu to około 2 tys. zł miesięcznie. Nakło na przykład ma 15 takich parkomatów. Tyle, że koszt funkcjonowania tego systemu to też co najmniej 30 tysięcy. W żadnej z sąsiednich gmin nie ma możliwości, żeby ten system wygenerował jakiekolwiek zyski. Całość przychodów z parkomatów jest przeznaczona na funkcjonowanie systemu, a cel podstawowy jest taki, żeby zapewniało to rotację na miejscach parkingowych - tłumaczył.

Dodał, że jeżeli nie byłoby parkomatów, należałoby zatrudnić odpowiednią liczbę osób, co najmniej dwie, które kasowałby bilety za parkowanie. Przypomniał także, że opłaty za parkowanie mogą być pobierane 5 dni w tygodniu w określonych godzinach z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy strefa powstanie - Tyle na dzisiaj wiemy. Po prostu pracujemy nad tym dalej, chcemy określić, gdzie możemy te płatne parkingi zrobić i czy to w ogóle się opłaca - mówił Henryk Grobelny.

Ankieta

Czy w Kcyni powinna powstać strefa płatnego parkowania?

 • Tak
  69.9%
 • Nie
  27.4%
 • Nie mam zdania
  2.7%


Oceń artykuł: 22 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (18) Zgłoś naruszenie zasad

  • -13 (15)

  Wierny, w dniu 14-04-2019 13:11:52 napisał:

  Czy w Iwnie dalej będzie kaplica?

  odpowiedz

  • 28 (34)

  dred, w dniu 14-04-2019 13:35:31 napisał:

  jestem za strefą płatnego parkowania ale pod warunkiem, że urzędnicy nie dostaną darmowych kart na te parkingi. Mają płacić jak każdy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 15 (25)

  mieszkaniec, w dniu 14-04-2019 18:07:33 napisał:

  Uważam, że koniecznie trzeba wprowadzić opłaty za parking. Myślę, że skończy się stawianie samochodów na sprzedaż, które stoją tygodniami i zajmują tak potrzebne miejsca parkingowe.

  odpowiedz

  • -8 (20)

  Nick, w dniu 14-04-2019 20:49:56 napisał:

  Ja jakos zawsze znajde miejsce. Dosyc ze wszystko drogie to jeszcze jestescie za wprowadzaniem oplat. Po co ? A na co pieniazki z parkowania? Na urzednicze premie ?

  odpowiedz

  • 12 (18)

  Mieszkaniec, w dniu 14-04-2019 21:01:00 napisał:

  Ja też jestem za pobieraniem opłat.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -6 (18)

  Śledź, w dniu 14-04-2019 21:56:21 napisał:

  Moim zdaniem to lekka przesada. Problem tkwi w tym, że ludzie są za bardzo wygodni i paręset metrów od miejsca zamieszkania jeżdżą samochodem do centrum na zakupy. Koszty parkomatów są zbyt wysokie. Nie wspominając o zatrudnieniu osób, które będą to kontrować. Nie dość, że gmina biedna, to jeszcze za parking będziemy płacić. Poza tym znacie jakieś miasta wielkości Kcyni, które mają płatne parkingi?

  odpowiedz

  • 7 (15)

  mieszkaniec, w dniu 15-04-2019 10:15:11 napisał:

  do osoby Śledź, widzę że po za swoim miejscem zamieszkania nigdzie nie wychodzisz, gdyż takich miejscowości jak Kcynia jest wiele co ma parkingi płatne, choćby Wyrzysk, Mrocza, Żnin, Sępólno i inne. Parkometry powodują, że jest porządek z parkowaniem. A gmina jest biedna nie z powodu posiadania lub nie posiadania parkometrów. Należy "zauważyć, ze przemysł się strasznie się w Kcyni rozwija i jest wiele miejsc do pracy".

  odpowiedz

  • 7 (9)

  Nick, w dniu 15-04-2019 11:06:40 napisał:

  Jaki qrwa przemysl w Kcyni . Chyba masz na mysli nowa budke z lodami na rynku

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 14 (16)

  JP, w dniu 15-04-2019 11:41:38 napisał:

  Prężny przemysł? Kartonex, Flaki Malice i długo, długo nic. Nie oszukujmy się. Bieda aż piszczy.

  odpowiedz

  • 10 (10)

  Zemek , w dniu 15-04-2019 14:44:45 napisał:

  Niestety,ale przemysłu nie ma , kiedyś to jeszcze coś w stalówce spawali, teraz to tylko po wioskach wielkie fermy trzody chlewnej i kurczaków mają stawiac i biogazownie ,ciekawe czemu nikt nie postawi zakładu dla 200,400 osób

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 10 (14)

  mieszkaniec, w dniu 15-04-2019 16:06:30 napisał:

  Jak najszybciej wprowadzić opłaty za parkowanie w centrum Kcyni. Od razu będzie porządek. Panie burmistrzu jest to konieczność. Jestem za

  odpowiedz

  • -4 (10)

  Ja, w dniu 16-04-2019 05:28:51 napisał:

  Widzę że znowu nie można komentować artykułów o gminie kcynia Czego się boicie prawdy i tego co ludzie myślą na prawdę

  odpowiedz

  • -1 (7)

  Kurczak, w dniu 16-04-2019 12:04:35 napisał:

  Wszystkie gminy wkoło ściągają pieniądze i robią inwestycje. Po co w naszej gminie płaci się ludziom od inwestycji skoro robi się tylko 5 m chodnika? A ci od pozyskiwania środków to już dawno powinni pracy szukać...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Stół z blatem szklanym + krzesła
Meble łazienkowe
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Meblościanka z oferty firmy FADOME
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)