Powitano nowy rok szkolny. Uroczystość uświetniła Kompania Reprezentacyjna

fot. Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie
Punktualnie o godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczysta #inauguracja roku szkolnego 2024/2025 w Zespole Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie.
Młodzież, grono pedagogiczne, rodziców, partnerów szkoły, pracowników obsługi oraz gości przywitała dyrektor szkoły pani Alicja Jaśkowiak, która życzyła uczniom otwartości w zdobywaniu wiedzy, wytrwałości w podejmowanych wysiłkach i pozytywnych doświadczeń. W swoim wystąpieniu pani dyrektor życzyła nauczycielom i wychowawcom, aby ich codzienny trud był nagradzany jak najlepszymi wynikami i postawami uczniów i wychowanków, a rodzicom dziękowała za okazane zaufanie i współpracę w wychowaniu młodego pokolenia.
Szczególnie serdeczne słowa skierowała pani dyrektor do tegorocznych pierwszoklasistów, rozwiewając ich obawy i zapewniając, że w murach naszej szkoły znajdą wsparcie, pomoc oraz nawiążą przyjaźnie na całe życie.
Pani dyrektor przedstawiła również nauczycieli, którzy rozpoczynają pracę w naszej szkole: Ilona Jarocka, Barbara Kowalewska, Jarosław Odrobiński, Iwona Pacała i Weronika Zielińska.
Okolicznościowy adres w imieniu Starosty Powiatu Nakielskiego odczytał radny Rady Powiatu – pan Jarosław Odrobiński, który ponadto nawiązał do przypadającej 1 września 85-rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Następnie uczniowie udali się do sal lekcyjnych na pierwsze spotkanie z wychowawcami.
Po raz pierwszy w historii szkoły uroczystość uświetniła Kompania Reprezentacyjna, która towarzyszyła pocztowi sztandarowemu.
Materiał: Izabela Trocha / Zespół Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria






















Czytaj również
- Ekonomiczny sukces uczennicy. Joanna finalistką konkursu
- III Licealny Konkurs Wiedzy o Atmosferze. Jagoda Jóźwicka zwyciężczynią
- Zwiedzili Gdynię i Gdańsk. Były "morskie" atrakcje
- Nowa pracownia matematyczna. Inwestycja w Przyszłość Uczniów
- "Cztery żywioły". X edycja konkursu przyrodniczo-ekologicznego
Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.
(czytaj więcej)