Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

18 maja 2022

Pouczające spotkanie w kcyńskim ZST. Rozmawiano o relacjach

fot. ZST w Kcyni

fot. ZST w Kcyni

17 maja w klasie 1a Szkoły Branżowej odbyły się# dwugodzinne zajęcia na temat rozwijania kompetencji społeczno-emocjonalnych uczniów.

Spotkanie zostało przeprowadzone przez Panią Joannę Rygielską oraz Panią Aleksandrę Nowicką-Martinez z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Szubinie.

Na zajęciach podjęto m.in. zagadnienie relacji międzyludzkich oraz tego, co je buduje, a co niszczy. Młodzież wypowiadała się na temat osobistych doświadczeń związanych z powyższym tematem. Dodatkowo poruszono kwestię tego, jak ważnym czynnikiem kształtującym relacje jest rozmowa i uświadomiono młodzieży, jak często popełniamy błędy w ocenie innych, patrząc na nich przez pryzmat stereotypów.

Materiał: Monika Dąbrowska - ZST w Kcyni

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)