Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

24 maja 2018

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Omówiono wiele problemów

fot. powierzone

fot. powierzone

24 maja 2018 roku na Przystani Powiat Nakielski odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i # Porządku. Obradom przewodniczył Tomasz Miłowski - starosta nakielski.

W posiedzeniu uczestniczył także Andrzej Kinderman - wicestarosta nakielski.  Temat wiodący dotyczył działań podejmowanych w celu ograniczenia zjawiska przemocy w rodzinie oraz sposobów pomocy jej ofiarom. W dyskusji uczestniczyli m.in. Marek Durałek - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią, Aneta Buras-Walentowska - przedstawiciel dyrektora Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakle nad Notecią oraz przedstawiciele zespołów interdyscyplinarnych z samorządów gminnych. W powyższym temacie zwrócono uwagę na rosnącą ilość wszczynania procedury „Niebieskiej Karty” na terenie powiatu nakielskiego, czyli ogółu czynności podejmowanych i realizowanych w związku z uzasadnionym podejrzeniem zaistnienia przemocy w rodzinie.

Podczas spotkania członkowie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku pozytywnie ocenili stan bezpieczeństwa sanitarno-weterynaryjnego na terenie powiatu nakielskiego. Piotr Kwiatkowski - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nakle nad Notecią przedstawił informację o pracy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Nakle nad Notecią, którą również zaopiniowano pozytywnie.

Podczas posiedzenia przyjęto informację o funkcjonowaniu ratownictwa medycznego na terenie powiatu nakielskiego, którą przedstawił Marek Domżała – dyrektor ds. medycznych w Nowym Szpitalu w Nakle i Szubinie. Z informacji wynika, że w pierwszym kwartale 2018 roku cztery zespoły ratownictwa medycznego zlokalizowane w Nakle nad Notecią, Szubinie, Kcyni oraz Mroczy interweniowały 1915 razy, z czego ok. 70% wezwań okazało się nieuzasadnionych. Znaczna część wezwań mogłaby być zrealizowana przez podstawową opiekę zdrowotną. Ponadto osoby wzywające karetkę rzadko przystępują do udzielania pierwszej pomocy. Świadomość mieszkańców w tym zakresie jest bardzo niska.

W sprawach bieżących poruszony został temat ochrony przed kleszczami, które mogą powodować zakażenie boreliozą i odkleszczowym zapaleniem mózgu. O podstawowych formach ochrony przed kleszczami poinformowała Ilona Świstowska - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią. Pani Świstowska poinformowała także o możliwości odpłatnego wykonania badania kleszcza w kierunku wykrycia obecności specyficznego DNA Borrelia spp. w kleszczu. Badanie jest wykonywane w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

Starosta Nakielski poinformował, że do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy został złożony wniosek o dofinansowanie projektu pt. „Doświetlenie przejść dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1926C Nakło-Bydgoszcz na ul. Potulickiej w Nakle nad Notecią”. W przypadku otrzymania dofinansowania koordynatorem projektu będzie Powiat Nakielski, a jego realizatorami Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle nad Notecią, Referat Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią oraz Komenda Powiatowa Policji w Nakle nad Notecią.

materiał: Dariusz Domek

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 13

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)