Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

08 listopada 2023

Posadzili 4 tys. krokusów. Przedszkolaki i uczniowie ochoczo włączyli się w akcję

fot. SP Dziewierzewo

fot. SP Dziewierzewo

Pod koniec października dzieci z grup# "Biedronki" i "Motylki" Szkoły Podstawowej im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie wraz ze swoimi paniami oraz gościem ze Stowarzyszenia Panią Zofią Ososko wzięły udział w sadzeniu cebulek krokusów na terenie szkoły i przedszkola.

Natomiast 26 października, mimo mało sprzyjającej aury uczniowie klas I – VI wraz z opiekunami ochoczo włączyli się w sadzenie cebulek krokusów wokół naszej szkoły. Akcja ta była realizacją kolejnego już projektu napisanego przez Stowarzyszenie Razem dla Dziewierzewa "Krokusy w Dziewierzewie - cudne, powiększamy naszą "chochołowską". Środki na cebulki Stowarzyszenie pozyskało w ramach Programu Małych Dotacji Odnowy Wsi Powiatu Nakielskiego. Tym razem do posadzenia było 4.000 sadzonek krokusów.

Pod czujnym okiem prezes Stowarzyszenia, pomysłodawczyni i autorki projektu p. Marii Łyszczarz cebulki błyskawicznie trafiały do gruntu. W nagrodę wszystkie dzieci otrzymały słodkości oraz cebulki tulipanów do posadzenia w swoich przydomowych ogródkach.

Z niecierpliwością czekamy, kiedy nasza „chochołowska” zacznie tonąć w przepięknych, kolorowych kwiatach.

Materiał: Izabela Świtniewska / Szkoła Podstawowa im. ppor. Marka Uleryka w Dziewierzewie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

"Aktywny Dzisiaj dla Zdrowia w Przyszłości". Nowa edycja programu

W 2024 roku ruszy kolejna edycja programu WF z AWF#. Inicjatywa jest realizowana we współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na realizację zadania przeznaczymy blisko 30 mln zł. Projekt jest poświęcony szeroko rozumianej profilaktyce prozdrowotnej.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)