Dziś mamy 22 lutego 2020, sobota, imieniny obchodzą:

13 marca 2020

Pomaganie dzieciom i młodzieży w kryzysie. Zaproszenie na konferencję

fot. powierzone

fot. powierzone

Fundacja „Salus Homini” oraz Powiatowa Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna w Nakle nad Notecią zapraszają# na konferencję: „Uczymy się pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie - kontynuacja”.

Fundacja „Salus Homini” oraz Powiatowa Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna w Nakle nad Notecią zapraszają pedagogów/psychologów szkolnych lub zainteresowanych przedstawicieli Rad Pedagogicznych szkół, przedszkoli i placówek powiatu nakielskiego oraz kuratorów sądowych i pracowników innych instytucji wspomagających rodziny na konferencję:

„Uczymy się pomagać dzieciom i młodzieży w kryzysie - kontynuacja”

pod honorowym patronatem Starosty Nakielskiego.

Konferencja odbędzie się 13 marca 2020 roku, o godz. 9.00 w Nakielskim Ośrodku Kultury w Nakle nad Notecią, ul. Mickiewicza 3.

Ze względów organizacyjnych konieczne jest telefoniczne (52-386-51-51) potwierdzenie udziału w konferencji oraz/lub dokonanie zapisu na warsztat do dnia 25 lutego 2020 roku.

Program Konferencji

I część - wykładowa (sala konferencyjna NOK)

9.00-9.30 - Otwarcie Konferencji. Powitanie gości.

9.30-10.30

• „Kryzysy u dzieci i młodzieży: rozpoznawanie i pomoc psychologiczna”, prof. Wanda Badura- Madej- psycholog kliniczny. Specjalista w obszarze interwencji kryzysowej. Pełniła funkcję przewodniczącej Sekcji Interwencji Kryzysowej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracowała jako wykładowca akademicki w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dyrektor pierwszego w Polsce Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Krakowie. Członek European Society for Traumatic Stress Studies (ESTSS) Autorka licznych publikacji z tej dziedziny

10.35-11.35

• „Dzieci i młodzież w obliczu choroby onkologicznej swoich rodziców”, dr n. med. Bożena Kawiecka-Dziembowska - specjalista psycholog kliniczny, psychoonkolog, superwizor Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, koordynator Zakładu Psychologii Klinicznej Centrum Onkologii w Bydgoszczy

11.40-12.40

• „Uwarunkowania (nad)używania substancji psychoaktywnych u młodzieży”, dr n. społ. Ewa Wojtynkiewicz- adiunkt w Katedrze Psychologii Klinicznej na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiegow Bydgoszczy, psycholog, psychoterapeuta, trener II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

12.40 - Czas na drobny poczęstunek i kuluarowe rozmowy

II część - warsztatowa - 13 marca 2020 (sala konferencyjna NOK) dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych (ilość miejsc na warsztaty ograniczona - liczy się kolejność zgłoszeń!):

14.00-17.00

• „Oblicza autoagresji u młodzieży: samouszkodzenia, zachowania suicydalne: jak rozpoznawać i jak pomagać” prof. Wanda Badura- Madej

Zachęcamy nauczycieli do skorzystania również z oferty wykładowej.

III część - warsztatowa - 2 kwietnia 2020 (Powiatowa Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Nakle) dla grupy liderów młodzieżowych szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych (zgłoszenia przez pedagogów szkolnych, ilość miejsc na warsztaty ograniczona - liczy się kolejność zgłoszeń!):

10.00-13.00
• „Motywacja u nastolatków i sztuka pomagania rówieśnikom w kryzysie”, Tomasz Bilicki, prezes Zarządu Fundacji INNOPOLIS, certyfikowany interwent kryzysowy (University of Maryland)

Projekt dofinansowany ze środków Powiatu Nakielskiego na drodze otwartego konkursu ofert.

Materiał: Fundacja „Salus Homini” oraz Powiatowa Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna w Nakle nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Lakiernictwo
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)