Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

17 maja 2022

Policjantka odwiedziła uczniów w Rozstrzębowie. Poruszyła wiele kwestii

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Czy nieletni może ponieść odpowiedzialność za# łamanie prawa, jakie decyzje w jego sprawie może podjąć sąd, a także o cyberprzemocy, rozmawiała nakielska policjantka podczas spotkania z uczniami klas VI-VIII SP w Rozstrzębowie.

Sierż. Monika Sobieszczyk, zajmująca się w nakielskiej komendzie profilaktyką, odwiedziła ostatnio uczniów w Szkole Podstawowej w Rozstrzębowie.

Mundurowa przeprowadziła zajęcia profilaktyczne dla klas VI-VIII, podczas których omówiły wiele ważnych kwestii. Jedną z nich było bezpieczeństwo w sieci internetowej i cyberprzemoc. Sierż. Sobieszczyk przedstawiła zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z Internetu oraz przestrzegała przed różnego rodzaju niewłaściwymi zachowaniami związanymi z aktywnością internetową.

Młodzież dowiedziała się również czym jest demoralizacja, jak kwestie ich odpowiedzialności za łamanie prawa regulują przepisy i jakie decyzje w stosunku do nieletniego może podjąć sąd.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)