Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

17 grudnia 2018

Policjant rozmawiał z uczniami o cyberprzemocy oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich

fot.pow

fot.pow

O zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu# oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich rozmawiał z uczniami Szkoły Podstawowej w Kcyni policjant z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

Sierż. szt. Marcin Pilch z nakielskiej komendy przeprowadził spotkanie profilaktyczne dla uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej w Kcyni. Tematem przewodnim pogadanki była cyberprzemoc, zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej oraz odpowiedzialność prawna nieletnich.

Policjant zwracał uwagę, na zagrożenia związane z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej. Przypominał, że nie należy przekazywać wirtualnym znajomym swoich danych wrażliwych i tłumaczył, że informacje te mogą zostać różnie wykorzystane.

Funkcjonariusz przypomniał też, że nikt w sieci nie jest anonimowy, a  powinni liczyć się z tym najbardziej ci, którzy wykorzystują sieć do obrażania innych.

Sierż. szt. Pilch mówił też o przepisach regulujących odpowiedzialność prawną nieletnich za popełniane czyny karalne oraz demoralizację. Przypominając, że wszystkie sprawy nieletnich rozstrzyga sąd.

materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kanapa
Sprawdzanie świateł
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Pokój dzienny/ jadalnia
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ranking najlepszych szamponów dla psów

Poniższe zestawienie uwzględnia topowe produkty z kategorii „szampony dla psów”, które posiadają wzorcowe opinie w internecie oraz są najczęściej kupowane. Kosmetyki, które znalazły się w rankingu są więc warte zakupu.

(czytaj więcej)